PODZIEL SIĘ

Nowe auto bardziej niż terenówkę przypomina podwyższone coupe?

Z profilu Mercedes GLC nawiązuje do aut z nadwoziem coupe – opadająca linia szyb i głębokie przetłoczenie drzwi to jego cechy charakterystyczne. Elegancką sylwetkę podkreśla powiększony o 118 mm rozstaw osi (2873 mm). We wnętrzu GLC panuje przytulna atmosfera, a do jego wykończenia służą typowe dla mercedesów, wysokiej jakości materiały – skóra nappa, drewno o otwartych porach czy metalizowane okładziny. W porównaniu z poprzednikiem, GLC zapewnia więcej przestrzeni w obu rzędach siedzeń. Równocześnie wzrosła pojemność i funkcjonalność bagażnika. Po całkowitym złożeniu tylnych foteli, GLC mieści nawet 1600 l bagażu, czyli o 50 l więcej od poprzednika.

[minigallery ids=”16307″ prettyphoto=”true”]

W chwili premiery rynkowej model będzie dostępny w czterech odmianach do wyboru:

– GLC 220 d 4MATIC, diesel, 170 KM
– GLC 250 d 4MATIC, diesel, 204 KM
– GLC 250 4MATIC, benzynowy, 211 KM
– GLC 350 e 4MATIC, hybryda plug-in, 211+116 KM

Nowy Mercedes GLC standardowo dysponuje systemem trybów jazdy Dynamic Select z pięcioma programami do wyboru: Eco, Comfort, Sport, Sport+ oraz Individual. Opcjonalnie dostępny jest też pakiet Off-Road Engineering, który oferuje do pięciu dodatkowych ustawień, m.in. na śliską nawierzchnię (Slippery), do jazdy terenowej po piachu lub żwirze (Off-road), do pokonywania podjazdów lub zjazdów (Incline) oraz holowania przyczepy (Trailer).

Wszystkie odmiany GLC są seryjnie wyposażone w stały napęd na cztery koła 4MATIC z bazowym rozdziałem momentu obrotowego między osiami w stosunku 45:55.

Standardem wersji GLC 220 d 4MATIC, GLC 250 d 4MATIC oraz GLC 250 4MATIC jest 9-stopniowa przekładnia automatyczna 9G-TRONIC z przekładnią hydrokinetyczną. Z kolei wariant GLC 350 e 4MATIC jest zaopatrzony w najnowszą odmianę skrzyni 7G-TRONIC PLUS.

Mercedes-Benz GLC trafi do sprzedaży w Europie w połowie września br. W Niemczech jego ceny będą startować z poziomu poprzednika, czyli od 44 506 euro.

Źródło: Mercedes-Benz, Mototarget.pl