PODZIEL SIĘ
Alfa Romeo Giulia

Tak wygląda nowa Alfa Romeo Giulia. Producent podaje oficjalne dane i pokazuje auto na żywo w Mediolanie.

Wcześniejsze doniesienia na temat nowego modelu Alfy Romeo okazały się prawdziwe. Producent na dzisiejszej prezentacji przedstawił nowy model Giulia. To czterodrzwiowy sedan, który ma konkurować z rywalami w klasie premium takimi jak: Audi A4, BMW serii 3, Mercedes Klasy C, czy Jaguar XE. Nowa Alfa Romeo Giulia będzie modelem z najwyższej półki od Alfy i do sprzedaży trafi wiosną przyszłego roku.

Pod maską znajdzie się kilka silników, ale do tej pory Alfa Romeo potwierdziło tylko jeden. To motor prosto od Ferrari, sześciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności trzech litrów, który generuje 510 KM. Auto do pierwszych 100 km/h rozpędza się w 3,9-sekundy. Ponadto producent zapewnia idealne rozłożenie masy pojazdu 50/50, dzięki czemu Alfa Romeo Giulia powinna się prowadzić jak po sznurku.

W celu maksymalnego obniżenia masy, producent zbudował nową Alfę Romeo Giulię przede wszystkim z użyciem takich materiałów jak: włókno węglowe, aluminium i plastik.

Nowa Alfa Romeo Giulia będzie sprzedawana w wersji z napędem na tył lub cztery koła. Klienci mają dostać wybór, co do rodzaju przenoszenia mocy na koła.

Auto było projektowane przez ostatnie trzy lata. Do tej pory bardzo mało informacji na jego temat pojawiało się w sieci (poza ostatnimi wyciekami tuż przed premierą), wszystko dlatego że nowa Giulia była tworzona przez zespół inżynierów w fabryce Modena. To tam powstają najlepsze auta od Ferrari i Maserati.

Poniżej prezentujemy oficjalne zdjęcia modelu Alfa Romeo Giulia:

[minigallery ids=”16373″ prettyphoto=”true”]

 • Eld

  Świetnie wygląda 🙂 Jak to Alfa! Będzie się działo w klasie sportowych sedanów. Ciekawe jak wyjdzie z rywalizacji z BMW M3, czy Mercedes C AMG.

 • marcin

  Jak dla mnie wygląda lepiej niż najnowszą trójka BMW

 • hhak

  wygląda jak nie Alfa 🙂

 • HSP

  Super wygląd, zwłaszcza ten siatkowy grill, linie też robią swoje. 😉