PODZIEL SIĘ
Volkswagen Ameo

Nowy model Volkswagena ma konkretny cel.

Volkswagen zaprezentował nowego sedana Ameo, który trafi do sprzedaży wyłącznie w Indiach. Tam też ma być produkowany. Prezentacja auta ma mieć miejsce podczas Auto Expo India 2016, czyli 5-9 lutego, a do sprzedaży sedan trafi w drugiej połowie tego roku.

Volkswagen Ameo jest przykładem samochodu budżetowego, ma być tani w produkcji oraz zakupie dla klientów. Jednak to, że model ten będzie sprzedawany w Indiach, wcale nie musi być wyłącznie ciekawostką. Otóż Indie to ogromny rynek, w tej chwili kraj ten znajduje się na piątym miejscu jeśli chodzi o sprzedaż aut. Nic dziwnego, że Volkswagen chce podbić ten perspektywiczny rynek.

Pod maską Volkswagena Ameo będzie można znaleźć dwa rodzaje silników. Bazowa jednostka to trzycylindrowy motor benzynowy 1,2 o mocy 73 KM współpracujący z manualną skrzynią. Drugim silnikiem do wyboru ma byc diesel 1,5 o mocy 88 KM generujący 230 Nm. W przypadku diesla, klient będzie mógł oprócz skrzyni manualnej, wybrać również 7-biegową DSG.

  • Może to i lepiej, że takie brzydactwo będzie sprzedawane tylko w Indiach.

  • Ciekawe jak szybko skończy się jego produkcja lub jak szybko po poprawkach wejdzie na światowe rynki. Nie wróże mu błyskotliwej kariery.