PODZIEL SIĘ

Bawarski producent chce mocno zawalczyć w segmencie luksusowych SUV-ów. Oto jego plan.

Ian Robertson – członek zarządu w BMW, potwierdził że firma pracuje nad kilkoma nowymi modelami. Jednym z nich ma być duży luksusowy SUV pozycjonowany wyżej od X5. Według obecnie przyjętej przez koncern nomenklatury, model ten powinien się nazywać X7. Oficjalnie nazwa nie została jeszcze ogłoszona, ale pierwsze informacje o aucie wskazują, że właśnie takie oznaczenie otrzyma.

Robertson potwierdził, że ma to być auto z najwyższej półki, które stanowić będzie model Serii 7 dla klasy SUV-ów. Auto trafi do sprzedaży w 2018 roku i ma być produkowane w Spartanburg (USA). Konkurować będzie z Mercedesem GLS oraz zapewne Bentley’em Bentay’gą. Firma wyceniła wstępnie model na 100 tys. dolarów (podstawowa wersja), nie jest jednak znana cena auta na rynku europejskim. Prawdopodobnie też samochód będzie sprzedawane w wersji dla 7 osób.

To jednak nie wszystko co zapowiedział członek zarządu BMW. Firma szykuje się także do stworzenia modelu większego od Serii 7. Konkrety niestety nie zostały przekazane, ale od kilku miesięcy mówi się o Serii 9.

Ponadto w planach jest mały crossover BMW X2, które już w przyszłym roku zagości w salonach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuta hybrydowe. Toyota totalnie zdominowała polski rynek
Następny artykułVolkswagen świętuje czterdzieste urodziny Golfa GTI
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Eld

    Dzisiaj wszyscy kupują SUV-y więc pewnie i ten model się przyjmie.

  • Myślę, że będzie wzięcie na ten model.