PODZIEL SIĘ

Ten największy SUV japońskiego producenta przeszedł efektowną zmianę.

Niemiecka firma LARTE Design przedstawiła projekt tuningu optycznego dla Lexusa LX. Zaproponowane dodatki podkreślają szerokość przodu, nadając mu agresywny charakter i wygląd przywodzący na myśl pojazdy sił specjalnych. Realizacja ta mocno odświeża model, który na rynku jest dostępny od 2008 roku.

Zestaw obejmuje nowy przedni i tylny zderzak, nakładki progów i kilka wzorów felg ze stopów lekkich. Przedni zderzak dostępny jest w dwóch odmianach o różnej wielkości, różniących się też obecnością dodatkowych spoilerów i nakładek przy światłach do jazdy dziennej. W nakładki o różnych kolorach może być też zaopatrzony zderzak tylny, wyposażony w umieszczone centralnie dodatkowe światło stopu.

Firma nie wspomina nic o modyfikacjach napędu. W tej chwili ten największy model z kategorii SUV-ów od japońskiej marki Lexus nie jest dostępny w Polsce. W naszym kraju można wybierać spośród takich SUV-ów jak NX oraz RX. W Ameryce Północnej Lexus LX 570 dostępny jest w salonach z 380-konnym silnikiem V8 o pojemności 5,7 litra.

Źródło: carscoops, Mototarget.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW Polsce powstanie fabryka silników Mercedesa
Następny artykułTakiej limuzyny od Audi jeszcze nie było
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Eld

    W końcu to auto zaczęło wyglądać jak należy 🙂

  • Szkoda, że w Polsce go nie ma, chętnie bym po testował;)