PODZIEL SIĘ
Volkswagen Touareg R-Line Plus

Niemiecki koncern przygotował prawdopodobnie ostatnią wersję obecnej gamy modelowej Touarega.

Volkswagen Touareg ma nowe wcielenie. Do sprzedaży trafiła właśnie wersja R-Line Plus, która nadaje autu bardziej agresywnego wyglądu. Po pierwsze model zyskał 21-calowe aluminiowego felgi, dzięki czemu prezentuje się naprawdę okazale. Do tego producent obniżył zawieszenie, aby poprawić aerodynamikę. W wyposażeniu Touarega R-Line Plus znalazł się także panoramiczny dach i światła ksenonowe. Co prawda tego rodzaju dodatki można zamówić jako opcję dla zwykłego Touarega, ale w przypadku R-Line Plus, są one w standardzie.

W środku znajduje się również sporo gadżetów, jak chociażby duży ekran, który dzięki zamontowanym naokoło kamerom, pokazuje wszystko to, co dzieje się na zewnątrz auta – przyda się zapewne w trakcie parkowania. Skórzane fotele mają z kolei elektryczną regulację.

Silnik R-Line Plus

Znacznie ciekawiej jest w momencie, kiedy spojrzymy na techniczną stronę auta. Volkswagen Touareg R-Line Plus ma napęd na cztery koła i ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Napędzany jest silnikiem diesla o pojemności 3 litrów w układzie V6. Taki motor generuje 258 KM, więc całkiem sporo jak dla usportowionego SUV-a.

Volkswagen Touareg R-Line Plus - wnętrze
Volkswagen Touareg R-Line Plus – wnętrze

Volkswagen potwierdził, że Touareg R-Line Plus będzie w tej chwili w sprzedaży w Wielkiej Brytanii, nie wiemy czy trafi również na pozostałe rynki. Aczkolwiek niemiecki producent zaznacza, że wiąże z tą wersją bardzo duże nadzieje i oczekuje, że sprzedaż powinna pokryć połowę całej sprzedaży Touarega. W związku z tym pojawienie się R-Line Plus w pozostałych krajach, powinno być tylko kwestią czasu.

Volkswagen Touareg R-Line Plus - środek
Volkswagen Touareg R-Line Plus – środek

Warto zaznaczyć, że Volkswagen Touareg R-Line Plus może być już ostatnim wcieleniem tej wersji Touarega. Zagraniczne serwisy internetowej podają, że prawdopodobnie już w nowym roku zobaczymy kolejną generację SUV-a od VW.