PODZIEL SIĘ
Ford Focus i Fiesta ST-Line

Mocne i wydajne silniki oraz rozsądne spalanie. Oto przepis na hot hatch w rozmiarach M i S prosto od Forda.

Ford wprowadził do oferty na europejskim rynku dwie nowe wersji modelu Focus oraz Fiesta. Mowa o ST-Line, które stylistycznie nawiązują do aut o naprawdę mocnych osiągach spod znaku ST. Kupując ST-Line nie będziecie mistrzami toru, ale na pewno wyróżnicie się z tłumu jeśli chodzi o wygląd.

Modele Focus ST-Line i Fiesta ST‑Line oferują gamę silnikową opartą o znaną jednostkę benzynową 1,0 litra EcoBoost. Ponadto wyróżniają się usportowionym zawieszeniem, sportową stylizacją nadwozia, unikatowymi aluminiowymi obręczami kół, sportowymi siedzeniami, sportową kierownicą oraz aluminiowymi nakładkami na pedały.

W tym roku planujemy sprzedać w Europie 40 000 samochodów o wysokich osiągach, co będzie stanowiło wzrost o 50 procent w porównaniu z rokiem 2015, w którym z kolei sprzedaliśmy o 61 procent takich aut więcej, niż w roku 2014 – opowiada o ambitnych planach na przyszłość Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford of Europe.

Ford Focus i Fiesta ST-Line dane techniczne:

Usportowiona Fiesta ST-Line dostępna jest w odmianie 3- i 5-drzwiowej, natomiast Focusa ST-Line można zamówić w wersji 5-drzwiowej i kombi. Modele Ford ST-Line oferują element stylizacyjne inspirowane konstrukcjami ST:

 • Trapezoidalna osłona chłodnicy o strukturze plastra miodu; lampy przeciwmgielne z czarnymi obwódkami; dolna nakładka przedniego zderzaka w modelu Fiesta ST Line oraz wstawka w zderzaku w modelu Focus ST-Line,
 • Tylny dyfuzor w obu modelach oraz duży tylny spoiler dachowy w modelu Fiesta ST-Line,
 • Czarna linia biegnąca poniżej bocznych szyb, wyprofilowane progi boczne oraz oznaczenia ST-Line na przednich nadkolach,
 • Unikatowe 16-calowe obręcze aluminiowe w modelu Fiesta ST-Line i 17-calowe w modelu Focus ST-Line – oba zestawy w kolorze Rock Metallic Grey,
 • Sportowe fotele z czerwonymi przeszyciami oraz skórzana, perforowana kierownica w stylu ST z szarymi przeszyciami,
 • Dźwignia zmiany biegów w stylu ST, czarna podsufitka oraz nakładki progowe ST-Line.

Fiesta ST-Line jest oferowana z następującymi silnikami benzynowymi:

 • 1,0 litra EcoBoost o mocy 100 i 125 KM, współpracujący z pięciobiegową skrzynią manualną, emitujący 99 g/km CO2 i zużywający średnio 4,3 l/100 km,
 • 1,0 litra EcoBoost o mocy 100 KM, współpracujący z sześciobiegową skrzynią automatyczną PowerShift, emitujący 114 g/km CO2 i zużywający średnio 4,9 l/100 km,
 • 1,0 litra EcoBoost o mocy 140 KM współpracujący z pięciobiegową skrzynią manualną, emitujący 104 g/km CO2 i zużywający średnio 4,5 l/100 km.

W Fieście ST-Line jest również dostępny 95-konny silnik Diesla 1,5 litra TDCi połączony z pięciobiegową skrzynią manualną, który emituje 94 g/km CO2 i zużywa 3,6 l/100 km.

Focus ST-Line jest oferowany z silnikami benzynowymi o mocy od 125 do 182 KM, a także z sześciobiegową skrzynią manualną, sześciobiegową skrzynią automatyczną lub sześciobiegową automatyczną przekładnią PowerShift. Gama silnikowa wygląda następująco:

 • 1,0 litra EcoBoost o mocy 125 KM, emitujący 108 g/km CO2 i zużywający średnio 4,7 l/100 km,
 • 1,5 litra EcoBoost o mocy 150 i 182 KM, emitujący od 127 g/km CO2 i zużywający średnio 5,5 l/100 km.

Ponadto, Focus ST-Line może zostać wyposażony w silnik wysokoprężny 1,5 litra TDCi o mocy 120 KM, który emituje 99 g/km CO2 i zadowala się średnio 3,8 l/100 km. W ofercie dostępna jest również odmiana 150-konna emitująca od 105 g/km CO2 i zużywająca 4,0 l/100 km.

W połączeniu z sześciobiegową przekładnią automatyczną PowerShift, Focus ST-Line otrzyma również manetki do zmiany biegów umieszczone przy kierownicy.

Ford Focus i Fiesta ST-Line cena:

Forda Fiestę ST-Line można kupić już od 61 800 złotych, natomiast model Focus ST-Line dostępny jest od 81 390 złotych.

Źródło: Ford