PODZIEL SIĘ
Toyta FT-1 Concept

Toyota zarejestrowała markę Supra, co sugeruje, że przymierza się do reaktywacji cenionego modelu.

Serwis Supramkv.com jako pierwszy dotarł do informacji, z których wynika, że Toyota 3 czerwca zarejestrowała w European Union Intellectual Property Office – jednym z biur Unii Europejskiej – markę Supra. To może oznaczać, że szykuje się do premiery nowej wersji auta, którego produkcję zakończono 14 lat temu. Warto dodać, że nazwę Supra, Toyota zarejestrowała już 2 lata temu w Stanach Zjednoczonych. Jeśli model ten faktycznie zostanie wyprodukowany, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie sprzedawany globalnie.

Toyota Supra 2017
Dokument złożony przez Toyotę w unijnym urzędzie patentowym, który zastrzega nazwę Supra.

Supra była niegdyś ceniona za bardzo dobre właściwości jezdne, ale ostatecznie model ten nie wytrzymał naporu konkurencji i ze względu na duży spadek zainteresowania klientów, Toyota zaprzestała produkcji.

Na powrót Supry są jednak spore szanse. Już wiele miesięcy temu szef zespołu inżynierów w Toyocie Tetsuya Tada podkreślił, że firma szykuje się do przygotowania nowego modelu. Dodał wtedy, że pokaz auta planowany jest na koniec tego roku, a jego wygląd będzie zbliżony do koncepcyjnego modelu Toyota FT-1 (widoczny na zdjęciu powyżej, poniżej Toyota Supra IV ostatniej generacji).

Toyota Supra IV
Toyota Supra IV
 • natan

  nowa supra jest bezapelacyjnie ciekawsza od poprzedniej generacji mimo że starsza słynie z szybkich i wściekłych. zobaczymy jaką sławę zdobędzie nowa odsłona klasyka motoryzacji.

  • Eld

   Ciekawsza o ile będzie wyglądać tak jak Concept FT-1 😉 Zwykle koncepty są bardziej futurystyczne niż wersje “cywilne”, a szkoda bo w sumie FZ-1 wygląda tak, że spokojnie mógłby się pojawić na drodze!

   • Jan

    To jest bardzo duże odwzorowanie FT-1, wystarczy zestawić zdjęcia ze sobą. Także można powiedzieć że to realizacja tej koncepcji. Ostatecznie wygląda ok, nie jest przekombinowana. Byle na drodze się dobrze sprawowała.

 • adam

  W końcu Supra powraca do “żywych”. Jeżeli tpo auto ma wyglądać jak ten koncept to jestem zdecydowanie na tak. Takiego auta zdecydowanie brakowało w gamie Toyoty.

 • mirek

  jestem za, to klasyk, ktory musi jezdzic po drogach, a ze toyoty to wypasone auta wiadomo,moja jezdzi od lat, serwis obok w piasecznie mam, wiec jak tylko cos, to zaraz fachowo zrobione, a supra,no coz, poezja

 • jolo

  jest różnica w porównaniu do poprzedniej supry. na bardzo odważną stylistykę postawili. Muszę przyznać że toyota bardzo poprawiła wygląd swoich samochodów.