PODZIEL SIĘ
Volvo S90 V90 Polestar

Szwedzki producent poinformował, że wprowadza pakiet optymalizacyjny Polestar do modelu S90 i V90. Auto w takiej wersji będzie bardziej żwawe.

Polestar to firma, która zajmuje się tuningiem i specjalnymi wersjami dla marki Volvo. Jest tym samym dla producenta z północy, czym AMG i M Performance dla Mercedesa oraz BMW. Tym razem Polestar przygotował pakiet optymalizacyjny dla modeli Volvo S90 oraz V90.

Auta wyposażone w wersję Polestar mają szybciej reagować na wciśnięcie pedału gazu. Również skrzynia biegów działać ma z większą energią. Nie jest jednak jasne, jak zmiana oprogramowania – bo główne do tego sprowadza się dodanie pakietu Polestar – wpłynie na ostateczne osiągi auta, ponieważ producent w tej chwili nie podaje dokładnych danych. Możemy jedynie spekulować, że wzrost mocy pozwoli dodać około kilkunastu KM więcej, tak jak to obecnie jest w przypadku Volvo XC90, który już posiada dostępny pakiet Polestar.

Volvo zapowiada, że pakiet Polestar będzie dostępny na początku dla silników Diesla o oznaczeniu D5, natomiast już w październiku skorzystają z niego klienci, którzy zdecydują się na benzynowy motor T6.

Volvo sprzedaje obecnie model S90 i V90 w dwóch wersjach z dwulitrowym silnikiem Diesla – D4 i D5. Polestar będzie występować w mocniejszej odmianie tego motoru o mocy 225 KM.

Oferta silników benzynowych również kończy się na dwóch dwulitrowych jednostkach o oznaczeniu T5 i T6 i mocy odpowiednio 254 KM i 320 KM. Polestar tutaj także trafi tylko do tej mocniejszej. Jako ciekawostkę warto z kolei wymienić hybrydową wersję S90 i V90, która ma łącznie 400 KM (dodatkowe 87 KM pochodzi z silnika elektrycznego).