PODZIEL SIĘ
Alfa Romeo concept

Nowa Alfa Romeo będzie luksusowa, ale zarazem dynamiczna w prowadzenia. Producent skupi się na mocnych dieslach.

Serwis Autoexpress dotarł do informacji z których wynika, że Alfa Romeo w 2018 rozszerzy gamę modelową o nowego sedana (zdjęcie prezentowane powyżej do koncepcyjna wersja modelu Giulia, oficjalne zdjęcia nowego sedana nie są jeszcze dostępne). Auto ma mieć rozległą paletę silników z hybrydą typu plug-in na czele oraz sześciocylindrowym dieslem. Jeśli chodzi o ten ostatni motor, Alfa Romeo po raz pierwszy w historii marki użyje właśnie takiej jednostki. Wygląda więc na to, że Alfa Romeo celuje mocno w segment okupowany do tej pory przez BMW Serii 5 oraz Mercedesa Klasy E. Będąc przy silnikach warto zaznaczyć, że Włosi skorzystają w przypadku nowego modelu również z jednostek montowanych obecnie w modelu Giulia, takich jak ten o pojemności 2,2 litra i mocy 148 KM lub 178 KM. Nie jest wykluczone, że nowy sedan dostanie też dwulitrową benzynę o mocy 197 KM. Co ważne, Alfa Romeo zaznacza, że silniki benzynowe mają dużą możliwość strojenia, przez co w nowym aucie mogą zyskać spory zastrzyk mocy.

Jesteśmy to winni naszym inwestorom – przygotowywanie cały czas nowego strumienia świeżych i globalnych produktów do sprzedaży. To będzie stosunkowo szybka sekwencja istotnych i nadających się do sprzedaży modeli limuzyn i SUV – argumentuje wejście w nowy segment dyrektor techniczny we Fiat Chrysler czyli Harald Wester.

Nowa limuzyna ma być sprzedawana tylko z automatyczną skrzynią z ośmioma przełożeniami, a cennik rozpocznie się od 35 tys. funtów. Nowy rywal niemieckich limuzyn wejdzie do sprzedaży równocześnie z pierwszym SUV-em od Alfy Romeo o nazwie Stelvio. Jak zapowiada włoski producent, nowe auta mają być częścią zaplanowanego odrodzenia firmy, które potrwa przez najbliższe cztery lata. Oznacza to szybkie wprowadzanie na rynek kolejnych modeli.

Planowana limuzyna będzie bazować na całkiem nowej platformie, dzięki czemu możliwe stanie się wprowadzenie wielu różnych odmian limuzyny, nie tylko wspomnianej wcześniej hybrydy typu plug-in, ale również w pełni elektrycznego auta, a nawet modelu, który będzie się sam prowadził – autonomicznego. Nie jest wykluczone, że pojazd dostanie napęd na cztery koła.

Nowa gama modelowa Alfy Romeo – przyszłość marki

Do roku 2020 Alfa Romeo ma zamiar mocno rozszerzyć gamę modelową. Obecnie najnowszym dzieckiem Włochów jest Giulia. W kolejnych latach oprócz wspomnianej limuzyny mają pojawić się:

  • Alfa Romeo Stelvio – 2017 rok – to będzie pierwszy SUV od włoskiego producenta. Ma wykorzystać te same silniki co Giulia. Firma nie wyklucza mniejszej odmiany SUV-a.
  • Nowa Alfa Romeo Giulietta – końcówka 2017 roku – Giulietta jest już na rynku od 6 lat, więc pojawienie się nowego modelu jest tylko kwestią czasu. Obecna generacja ma napęd na przód, ale spodziewamy się, że kolejna dostanie również opcję z tylnym napędem, aby móc skuteczniej rywalizować z BMW Serii 1.
  • Alfa Romeo Giulia Coupe – 2018 rok – Alfa Romeo chce w najbliższych latach skupić się na zwiększeniu sprzedaży, ale nie zapomina o swoich sportowych korzeniach. Liczymy więc na szybkie pojawienie się odmiany coupe modelu Giulia.
ŹRÓDŁOAutoexpress
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdświeżona wersja modelu Toyota Corolla
Następny artykułDownsizing dotknie też Audi RS5
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.