PODZIEL SIĘ
100 lat BMW

Z okazji setnego jubileuszu, firma zdradza plany na przyszłość. Bardzo odległą przyszłość.

BMW w ciągu 100 lat przeszło ogromną przemianę. Firma zaczynała od produkcji silników lotniczych, a obecnie produkuje motocykle, auta, skutery a nawet rowery. Dziś w rękach BMW znajduje się kilka marek w tym MINI, BMW Motorrad (motocykle) i Rolls-Royce Motor Cars – wszystkie połączone w BMW Group. Oprócz tego oferta obejmuje wiele usług dodatkowych jak BMW Financial Services.

Wyobrażenie sobie, jak w przyszłości będzie wyglądało życie i jazda, to trudne, a zarazem interesujące zadanie: jak zmieni się społeczeństwo, gospodarka, warunki życia, a tym samym nasza mobilność? Jakie możliwości otworzą się dzięki nowym technologiom? Co dla naszych potrzeb związanych z samochodami oznacza cyfryzacja i komunikacja?

Aby odpowiedzieć na te pytania, BMW Group sformułowała na bazie najważniejszych trendów i prognoz sześć centralnych tez dotyczących indywidualnej mobilności w najbliższych dekadach.

1. Mobilność będzie wszechstronna

Nowe formy mobilności otworzą ludziom niezliczone możliwości dotarcia do celu. BMW Group chce w istotnym stopniu uczestniczyć w kształtowaniu przyszłych form mobilności.

2. Komunikacja sieciowa będzie oczywista

W przyszłości wszystko będzie ze sobą skomunikowane. BMW Group jest przekonana, że cyfryzacja i cyfrowa inteligencja muszą służyć człowiekowi. Tylko wtedy mogą trwale podnosić jakość naszego życia.

3. Mobilność będzie indywidualnie dopasowana

Mobilność będzie coraz bardziej elastyczna, coraz lepiej dopasowana do indywidualnych oczekiwań ludzi. W przyszłości mobilność będzie tak indywidualna, że ludzie będą automatycznie docierać do celu najlepszym dla nich środkiem komunikacji i ich preferowaną trasą. BMW Group będzie w tym zakresie oferować odpowiednio dopasowane do siebie produkty i usługi.

4. Technologia będzie ludzka

Technologie stają się coraz bardziej inteligentne. BMW Group wyznaje maksymę, że innowacje tylko wtedy są pożyteczne dla człowieka, kiedy są łatwe w obsłudze i przyjazne dla użytkownika. Wizja zakłada, że technologie nabędą zdolność uczenia się od ludzi i dostosowywania się do ich potrzeb. Aby technika nie była „techniczna”, ale ludzka i bliska.

5. Energia będzie wolna od emisji

W przyszłości coraz więcej energii będzie pozyskiwane ze źródeł odnawialnych. Cel BMW Group jest jasny: ekologiczne samochody produkowane przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych i utylizowane bezemisyjnie. Firma pracuje nad tym, aby stać się przedsiębiorstwem działającym zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

6. Odpowiedzialność będzie namacalną wartością

W przyszłości dla globalnych firma takich jak BMW Group coraz ważniejsza będzie odpowiedzialność nie tylko za środowisko, ale w równym stopniu także za ludzi bezpośrednio i pośrednio związanych z firmą. Ważne jest, aby wspierać pracowników firmy o ponad 100 narodowościach we wszystkich krajach, wspierać wymianę międzykulturową i poprawiać ich byt. Już dzisiaj BMW Group prowadzi ponad 200 projektów ekologicznych i socjalnych w ponad 42 krajach. BMW Group jest i pozostanie firmą świadomą swojej odpowiedzialności. Wspólnie ze swoimi pracownikami i społeczeństwem aktywnie prowadzi różne projekty z korzyścią dla przyszłości.

Rolls-Royce Vision Next 100

Jednym z przykładów na wizję przyszłość według BMW jest Rolls-Royce Vision Next 100, który został zaprezentowany w londyńskim Roundhouse. Model powstał po wielu miesiącach badań i konsultacji z obecnymi użytkownikami. Odzwierciedla ich jasno sprecyzowane pragnienie, by Rolls-Royce wciąż pozostawał ucieleśnieniem tego, co sprawia, że jest marką wybieraną przez najbardziej wymagających klientów z całego świata.

ŹRÓDŁOBMW
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDownsizing dotknie też Audi RS5
Następny artykułSolarna Toyota Prius coraz bliżej
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Niesamowity prototyp. Ciekawe czy kiedyś wejdzie do produkcji przynajmniej w zbliżonej formie 🙂

  • Mick

    Takie projekty to każdy może zdradzać i nie musi być zawodowym projektantem. Ilu już grafików robiło podobne rzeczy… Stworzę kilka projektów i powiem, że takie samochody będą za 50-100 lat i co z tego?? Faktycznie z tych projektów i tak nic nie będzie, bo trendy się zmienią, gusta się zmienią, technologia się zmieni i nas już nawet nie będzie 😀

  • Samochody niczym z ,,kosmosu” ! Nie miałbym nic przeciwko takiemu scenariuszowi;)