PODZIEL SIĘ
Volkswagen Tiguan 2016

Na ogólną ocenę bezpieczeństwa nowego Tiguana, wyrażoną pięcioma gwiazdkami, składają się wyniki testów przeprowadzanych w czterech kategoriach: ochrony dorosłych pasażerów, ochrony dzieci, ochrony pieszych oraz w kategorii systemów asystujących.

Nowy Tiguan przeszedł złożoną serię testów Euro NCAP (European New Car Assessment Programme – Europejski Program Oceny Nowych Samochodów) uzyskując bardzo dobry wynik, m.in. dzięki pakietowi bezpieczeństwa, na który składają się karoseria o specjalnej strukturze, skuteczny system pasów bezpieczeństwa, foteli i poduszek powietrznych oraz innowacyjne systemy asystujące.

W wyniku szerokich badań nad bezpieczeństwem dorosłych pasażerów nowy Tiguan uzyskał wynik 96%. Oto lista prób jakim go poddano:

− uderzenie przodem w aluminiową przeszkodę przy prędkości 64 km/h, 40% szerokości nadwozia
− uderzenie przodem w sztywną przeszkodę przy prędkości 50 km/h, 100% szerokości nadwozia
− uderzenie z prędkością 50 km/h w boczną strukturę karoserii
− uderzenie bokiem w słup z prędkością 32 km/h
− zabezpieczenie przed urazami kręgów szyjnych w przypadku uderzenia w tył
− automatyczne awaryjne hamowanie w celu uniknięcia kolizji z pojazdami oraz pieszymi

Bardzo dobry wynik 84% oceny maksymalnej nowy Volkswagen Tiguan uzyskał również w kategorii ochrony dzieci. W tym roku po raz pierwszy zastosowano nowego rodzaju manekiny symulujące ciało dziecka. Dzięki seryjnemu wyposażeniu nowego Tiguana w mocowania ISOFIX i Top Tether do fotelików dziecięcych, a także w napinacze pasów w drugim rzędzie foteli dzieci są bardzo dobrze chronione w przypadku uderzenia w auto z przodu albo z boku.

Volkswagen Tiguan 2016 – test Euro NCAP:

W kategorii ochrony pieszych Volkswagen Tiguan uzyskał łączną ocenę 72%. Pozytywnie oceniono przede wszystkim rozwiązania konstrukcyjne, które zmniejszają ryzyko odniesienia obrażeń przez przechodniów. Należy do nich tzw. aktywna pokrywa silnika, która w razie potrącenia pieszego ma zmniejszyć ryzyko powstania niebezpiecznych obrażeń głowy. Ponadto popularny SUV jest wyposażony w system awaryjnego hamowania oraz – to nowość w Tiguanie – w system rozpoznawania pieszych.

Volkswagen Tiguan zdjęcia: