PODZIEL SIĘ
Ferrari LaFerrari Spider

Włoski producent zdecydował się podzielić najnowszym projektem nieco przedwcześnie. Ferrari LaFerrari wygląda fenomenalnie!

Nadchodzące Ferrari LaFerrari w wersji Spider (bez dachu), zostało oficjalnie zaprezentowane. Wcześniej mówiło się o debiucie samochodu podczas Paris Motor Show 2016 we wrześniu tego roku, ale jak widać Włosi postanowili zmienić plany. Dzisiejsze zdjęcia pojawiły się w sieci zaledwie kilka miesięcy od potwierdzenia przez CEO Ferrari Sergio Marchionne istnienia projektu.

W sumie powstanie zaledwie 150 sztuk tej sportowej hybrydy. Obecnie na wszystkie zaplanowane egzemplarze zostały już złożone zamówienia. – Wszystkie egzemplarze już sprzedaliśmy. Miało to miejsce zaraz po specjalnej prezentacji dla klientów. Książka z zamówieniami została zamknięta – potwierdza jeden przedstawicieli Ferrari na łamach serwisu Autoexpress.

Auto nazywane jest potocznie LaFerrari Spider, ale warto podkreślić, że oficjalnego imienia jeszcze nie ma. Do tej pory wszystkie pozostałe modele włoskiej marki, które nie mają dachu, dostawały oznaczenie Spider. Jest więc spore prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie się nazywać nowe wcielenie LaFerrari. W sieci pojawiły się jednak spekulacje, że Ferrari może wyjątkowo odejść od tego nazewnictwa w przypadku wymienionego modelu i zamiast Spider, auto zyska w nazwie słowo Aperta (z języka włoskiego oznacza otwarty).

Ferrari LaFerrari Spider bez dachu
Ferrari LaFerrari Spider bez dachu

Przedstawiony dzisiaj model jest koloru czarnego z czerwonymi paskami przebiegającymi z tyłu jak i z przodu auta. Takie samo połączenie zastosowano w środku, zarówno na desce rozdzielczej jak i fotelach.

Jak widać, zdjęcie dachu nie wpłynęło na ogólną stylistykę auta, bowiem Ferrari zdecydowało się odjąć z góry zaledwie małą część. Przednia szyba jest tak samo pochylona. Auto w dużej części zbudowano z włókna węglowego, więc brak dachu nie powinien znacząco wpłynąć na wydajność pojazdu. Spodziewamy się jednak dodatkowych wzmocnień konstrukcji – jak to zwykle bywa w przypadku aut sportowych pozbawionych dachu. Pod znakiem zapytania stoi z kolei sama konstrukcja dachu. Czy Ferrari zastosuje zdejmowaną miękką konstrukcję czy twardą, jest jeszcze kwestią otwartą.

Ferrari LaFerrari Spider bok
Ferrari LaFerrari Spider bok

Nie poznaliśmy nadal oficjalnych danych technicznych Ferrari LaFerrari Spider, ale nie powinno nikogo zdziwić, jeśli Włosi zastosują ten sam silnik co w wersji zakrytej. Mowa o montowanym na środku V12 o pojemności 6.3-litra, które w połączeniu z silnikiem elektrycznym generuje 963 KM (800 KM jednostka spalinowa i 163 elektryczna). Pierwszą setkę auto w tradycyjnej wersji osiąga w czasie poniżej 3 sekund.

Spodziewamy się, że cena modelu Spider będzie nieco wyższa od wersji tradycyjnej ze względu na fakt, że powstanie mniej egzemplarzy. Zwykłe LaFerrari zostało wyprodukowane w liczbie 499 sztuk.