PODZIEL SIĘ
Mercedes Maybach kabriolet
Mercedes Maybach kabriolet

Takim autem podróż z odkrytym dachem to czysta przyjemność. Oto Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet, prawdopodobnie najbardziej luksusowe cabrio na świecie.

Model S 650 Cabriolet trafi na rynek wiosną 2017 roku w limitowanej serii 300 egzemplarzy, a jego cena wyniesie 300 tysięcy euro netto. Luksusowy kabriolet napędzany jest 6-litrową jednostką V12 biturbo o mocy 630 KM. Za przekazywanie siły napędowej do tylnych kół odpowiada przekładnia automatyczna 7G-TRONIC. Wysokiego komfortu jazdy zapewnia również zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z bezstopniową regulacją siły tłumienia.

Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet bazuje na otwartej Klasie S, wyróżnia go jednak nowy przedni zderzak z przestylizowaną dolną partią oraz szereg chromowanych akcentów. Z zewnątrz kabriolet charakteryzuje się również emblematami Maybach na błotnikach i 20-calowymi, kutymi obręczami z dwukolorowym wykończeniem. Po zmroku można dostrzec jeszcze jeden akcent – po otwarciu drzwi na nawierzchni wyświetla się logo Maybacha.

W pełni skórzane wykończenie kabiny S 650 Cabriolet czerpie z rozwiązań koncepcyjnej Klasy S Coupé. Są wśród nich płynne linie na fotelach, a perforacja tapicerki przywodzi tu na myśl ścianę wodospadu. Przywiązanie do szczegółów zdradzają również diamentowe przeszycia boczków i budapesztańska lamówka.

Każdy egzemplarz modelu otrzymuje indywidualne elementy dekoracyjne z charakterystycznym odcieniem i deseniem. Poza specjalnymi okładzinami kokpitu oraz paneli drzwi Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet wyróżniają się ozdobną pokrywą miękkiego dachu z inkrustowanym logo Maybacha.

Mercedes-Maybach jest seryjnie wyposażony we wszystkie opcje Klasy S Cabriolet, w tym systemy AIRCAP, AIRSCARF oraz reflektory z kryształami Swarovskiego. Standardowa specyfikacja S 650 Cabriolet obejmuje także ekskluzywny zestaw do przewozu bagażu MAYBACH – ICONS OF LUXURY. Nabywca kabrioletu otrzymuje również wykonany z wysokiej jakości tkaniny pokrowiec na samochód w kolorze miękkiego dachu. Dodatkowo, każdy Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet jest dostarczany ze specjalnym pakietem powitalnym. Obejmuje on brelok do kluczy wykonany ze skóry nappa – identycznej jak ta użyta do wykończenia kabiny, z logo Maybacha oraz numerem danego egzemplarza, a także certyfikat podpisany przez doktora Dietera Zetschego, prezesa koncernu Daimlera AG i szefa oddziału osobowych Mercedesów.