PODZIEL SIĘ
Audi Q8
Audi Q8

Flagowy SUV niemieckiego producenta w trakcie przejażdżki.

Audi pod koniec zeszłego roku potwierdziło, że pracuje nad nowym modelem Q8. Pokazane nawet zostały szkice koncepcyjne (publikujemy je na samym dole tekstu). Dziś serwis Autoexpress publikuje zdjęcia szpiegowskiego modelu, który ma mieć premierę w trakcie targów motoryzacyjnych w Detroit 9 stycznia 2017 roku.

Audi Q8 jest rozwinięciem konceptu e-tron i ma przy okazji pokazać kierunek rozwoju dla niemieckiej marki. Całość bazuje na platformie obecnego Q7, ale jeśli faktycznie auto będzie przypominać to ze szkiców koncepcyjnych, spodziewamy się znacznie bardziej muskularnego samochodu o niższym profilu dachu. Jedną z nowości stylistycznych w Q8 będzie oktagonalny grill.

Audi Q8 będzie rywalizować z takimi modelami jak BMW X6 oraz Porsche Cayenne. Jego wygląd ma przypominać coupe ze ściętym tyłem. Szef marki Rupert Stadler podkreśla, że nowy model będzie flagowym pojazdem Audi, zaraz obok modelu A8.

Audi Q8
Audi Q8

 

Audi Q8
Audi Q8

 

audi-e-tron
audi-e-tron
audi-e-tron
audi-e-tron
ŹRÓDŁOAutoexpress
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFord zdecydował. Powstanie hybrydowy Mustang
Następny artykułTak wygląda “polski kalendarz Pirelli”
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.