PODZIEL SIĘ
Łada Vesta
Łada Vesta

Co zaoferuje Łada Vesta? Jaka będzie cena i szczegóły oferty? Sprawdzamy!

Rosyjski producent wkracza na europejski rynek. Pierwszym krajem naszego regionu, który będzie importować Ładę Vesta jest Słowacja. Auto będzie do dostania u naszych południowych sąsiadów w wersji sedan za cenę 9990 euro. W standardzie znajdują się m.in. dwie poduszki powietrzne, ABS, elektrycznie sterowane szyby w przednich drzwiach, centralny zamek i radio. Klienci mogą także dorzucić kolejne 2 tys. euro, dzięki czemu w pakiecie Lux otrzymają elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne, czujniki parkowania, czujniki deszczu i elektrycznie sterowane szyby w tylnych drzwiach.

Pod maską auta znajdzie się czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 106 KM i pojemności 1,6 litra. Łada Vesta nie jest demonem prędkości. Do pierwszych 100 km/h rozpędza się w czasie 11,8 sekundy, a jej prędkość maksymalna to 178 km/h.

Nie wiadomo jednak, czy auto trafi na rynki poza Słowację. Przede wszystkim problemem może być to, że do tej pory nie jest jasne, jakie dokładnie normy spalania spełnia rosyjski pojazd. Powinien być przygotowany pod Euro 6. Serwis Onet.pl podaje, że o ile Słowacy uważają, że auto jest zgodne z normami, tak wątpliwości mają Czesi. Z kolei sam producent deklaruje, że nowa Łada Vesta ma specjalne oprogramowanie i katalizator, które z powodzeniem pozwalają na zdanie testu na europejskim rynku.

ŹRÓDŁOOnet.pl
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRajd Dakar 2017. Rafał Sonik pechowo
Następny artykułPrzez 47 lat jeździł jednym autem
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.