PODZIEL SIĘ
Faraday Future
Faraday Future

Sprawdźcie, czym Faraday Future chce przyciągnąć klientów.

Podczas trwających targów technologicznych CES 2017, firma Faraday Future zaprezentowała swój pierwszy elektryczny i w pełni autonomiczny samochód – model FF91. Według producenta, auto ma około 1050 KM i rozpędza się do 100 km/h w czasie 2,39 sekundy. To wynik, którego Tesla może się obawiać. Co więcej, pojazd na jednym ładowanie może przejechać ponad 600 km, a jego produkcja ma ruszyć w 2018 roku.

Premiera w trakcie targów CES 2017 nas nie dziwi. Samochód jest mocno naszpikowany najnowszymi technologiami. Sam parkuje, co zresztą zostało pokazane w momencie jego wjazdu na scenę (oczywiście bez kierowcy w środku), potrafi nawet rozpoznać właściciela, dzięki czemu odpalimy go bez użycia kluczyka.

W środku ma być bardzo komfortowo – na pokładzie znajdziemy fotele z pełną regulacją, masażem i wentylacją.

Ile przyjdzie zapłacić klientom za taki luksus w futurystycznym wydaniu? Wiemy jedynie, że rezerwacja auta kosztuje 5 tys. dol. W mediach mówi się jednak, że cały start-up jakim jest Faraday Future to jedna wielka bańka spekulacyjna i że nigdy do wypuszczenia pojazdu na rynek nie dojdzie. Oliwy do ognia dolewają odejścia najważniejszych pracowników firmy.

Przyszłość Faraday Future nie jest więc do końca jasna. Oby równie futurystyczne i nierealne jak sam projekt, nie okazało dostarczenie do klientów gotowego auta.

Faraday Future galeria zdjęć:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlfa Romeo Giulia Veloce – poznaliśmy polski cennik
Następny artykułKia Picanto 2017 na pierwszych oficjalnych zdjęciach
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.