PODZIEL SIĘ
Kia GT
Kia GT

Koreański producent szykuje się do ważnego debiutu. Oto najszybsza Kia.

Już 8 stycznia w trakcie Salonu Samochodowego w Detroit zaprezentowana zostanie całkiem nowa Kia GT. Jak podaje producent, auto będzie rozpędzać się od 0 do 100 km/h w czasie 5,1 sekundy, dzięki czemu GT ma być najszybszym modelem w historii marki. Nie jest jednak pewne, jaki dokładnie silnik znajdzie się pod maską pojazdu. Spekuluje się o V6 z podwójną turbiną, dzięki czemu moc auta sięgałaby około 365 KM.

Koreańczycy poinformowali, że przeprowadzili liczne testy na niemieckim torze Nurburgring, gdzie auto rozpędziło się do 244 km/h. Ciekawostką jest fakt, że nowa Kia GT ma mieć napęd na tylną oś, zatem powinna dostarczyć sporo frajdy z jazdy.

Najszybsza Kia ma mieć nadwozie typu coupe, ale z czterema drzwiami. Pod względem stylistycznym będzie więc rywalizować z takimi modelami jak Audi A7 czy Porsche Panamera. Jednak jak podaje brytyjski serwis Autocar, cena będzie oscylować w granicach 30 tys. funtów, więc na poziomie Audi A4, BMW Serii 3 czy Mercedesa Klasy C.

Poniżej przedstawiamy pierwszą zapowiedź auta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKara za brak polisy OC samochodu jeszcze większa w 2017 roku
Następny artykułAlfa Romeo Giulia Veloce – poznaliśmy polski cennik
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.