PODZIEL SIĘ
Kia Picanto 2017
Kia Picanto 2017

Właśnie poznaliśmy wygląd nowej wersji modelu Kia Picanto. I to nie byle jakiej.

Kia Picanto trzeciej generacji ma zadebiutować podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, natomiast w Polsce pojawi się w drugim kwartale 2017 roku. Jednak już dziś auto możemy podziwiać na pierwszych oficjalnych zdjęciach i to w wersji GT-Line wielofunkcyjną kierownicą, skórzanymi fotelami i czerwonymi wstawkami.

Nowy model to dzieło ośrodków projektowych w Namyang (Korea) i Frankfurcie n/Menem. Za sprawą wydłużenia rozstawu osi o 15 mm (z 2385 do 2400 mm) koła znalazły się bliżej rogów karoserii, nadając jej bardziej dynamicznego wyglądu. Pomimo wydłużenia rozstawu, Picanto zachowało charakterystyczne wymiary miejskiego samochodu. Skrócenie zwisu przedniego przy zwiększeniu zwisu tylnego pozwoliło utrzymać identyczną długość (3595 mm), jak w przypadku poprzednika. Całość dopełnia rozbudowana paleta kolorystyczna obejmująca 11 barw nadwozia.

Centralnym punktem wnętrza nowego Picanto jest nowy, wystający ekran systemu rozrywki, pozwalający korzystać z najnowszych rozwiązań w tej dziedzinie. Nabywcom nowego Picanto spodoba się też większa objętość kabiny i pojemność ładunkowa w porównaniu z rywalami w tym segmencie.