PODZIEL SIĘ
Mercedes GLA 2017
Mercedes GLA 2017

Mercedes zaprezentuje nową odsłonę modelu GLA. Mamy pierwsze zdjęcia modelu.

Najmniejszy crossover od Mercedesa doczeka się faceliftingu, ale zmiany nie będą ograniczać się tylko do nowych świateł. GLA po lifcie będzie lżejszy od obecnie sprzedawanego, bardziej przestronne oraz ma mieć cyfrową deskę rozdzielczą. W mediach spekuluje się, że ze środka zniknie wystający tablet, który zostanie zastąpiony zwykłym ekranem wbudowanym w deskę. Z nowości warto też wspomnieć, że Mercedes GLA po faceliftingu bazuje na nowej platformie MFA2, dzięki czemu udało się zredukować wagę pojazdu.

Mercedes podaje, że oprócz wspomnianych zmian, GLA dostanie nowe światła, lakiery, wzory felg oraz nieco odświeżony grill ze zmienionym zderzakiem. Pierwsze zdjęcia zapowiadające auto przedstawiamy powyżej.

Samochód trafi do sprzedaży w Europie zaraz po marcowej premierze w trakcie Salonu Samochodowego w Genewie. Natomiast premiera za Oceanem będzie miała miejsce 9 stycznia w Detroit.

 • Karol

  Świetnie sie prezentuje na tym zdjęciu. Chętnie bym takim pojeździł.

  • Póki co trochę mało widać, ale mamy nadzieję wkrótce zobaczyć więcej 😉 Pozostały tylko 4 dni do pełnej prezentacji!

 • Maska

  Kody bedzie w łomiankach? Mam tam koło domu auro idea. Może jakiś teścik…naprawdę wyglada fantastycznie. Te przetłoczenia na masce… No… piękne auto mercedesowi sie zrobiło 🙂

  • Czekamy z niecierpliwością na pokaz całości, a jak się uda to oczywiście test zrobimy i damy znać 😉 Co do Łomianek, to skoro premiera w Europie w marcu, to również i u nas – trzeba dopytywać w konkretnym salonie.

 • jan kazimierz

  Mercedes się wyrobił i to bardzo. To zupełnie inny samochód niż kiedyś. Zupełnie inna stylistyka i a dodatkowo samochodem po prostu sie płynie 😉