PODZIEL SIĘ
Skoda Octavia Scout

Zwiększony prześwit to nie wszystkie atuty odmłodzonej wersji modelu Octavia Scout.

Udoskonalona Skoda Octavia Scout debiutuje z trzema wariantami napędowymi i nowym napędem na cztery koła z elektronicznie sterowanym, hydraulicznym sprzęgłem wielotarczowym. Z prześwitem zwiększonym o 30 mm wobec Octavii Combi, kompaktowy model powinien bez problemu poradzić sobie poza asfaltem. W trudniejszych warunkach kluczowego znaczenia nabierają kąty natarcia i zejścia, powiększone do 16,6 stopni z przodu i 14,5 stopni z tyłu.

Udoskonalona Skoda Octavia Scout zyskała nowy przód, który upodabnia ją do pozostałych modeli w rodzinie: wyróżnia się wyraziściej zarysowaną maską, nowym przodem z szerszym grillem i dodatkowymi reflektorami o krystalicznej formie.

Światła wykonane są w pełni w technologii LED (z adaptacyjnym oświetleniem drogi AFS; opcja dla Skody Octavii Scout), a dodatkowo zmodyfikowano reflektory przeciwmgielne oraz lampy tylne. Pakiet na bezdroża jest częścią standardowego wyposażenia i w jego skład wchodzą między innymi plastikowe osłony podwozia, przewodów hamulcowych oraz paliwowych. Przednia jak i tylna oś wyposażone są standardowo w elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego (EDL).

Skoda Octavia Scout
Skoda Octavia Scout

O bezpieczniejszą i łatwiejszą jazdę po stromych zboczach dba Funkcja OFF ROAD wraz z DRIVINGE MODE SELECT (opcja). Jego zadaniem jest kontrolowanie prędkości podczas zjazdów ze stromizn z użyciem hamulców.

Skoda Octavia Scout jest powiązana technicznie z modelem Octavia Combi. Do gamy napędowej dołącza wariant 2.0 TDI 150 KM z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG.

Model w momencie rynkowego debiutu dostępny jest z trzema czterocylindrowymi jednostkami:

  • 1.8 TSI: 180 KM, prędkość maksymalna 216 km/h, przyspieszenie do 100 km/h 7,8 sekundy, zużycie paliwa w cyklu mieszanym 6,8 l/100 km, emisja CO2 158 g/km;
  • 2.0 TDI: 150 KM, prędkość maksymalna 207 km/h, przyspieszenie do 100 km/h 9,1 sekundy, zużycie paliwa w cyklu mieszanym 5 l/100 km, emisja CO2 130 g/km;
  • 2.0 TDI: 184 KM, prędkość maksymalna 219 km/h, przyspieszenie do 100 km/h 7,8 sekundy, zużycie paliwa w cyklu mieszanym 5,1 l/100 km, emisja CO2 133 g/km.
Skoda Octavia Scout
Skoda Octavia Scout