PODZIEL SIĘ
Hyundai
Hyundai

Jesteś zmęczony lub zdenerwowany za kółkiem? Kokpit w autach marki Hyundai pomoże rozładować napięcie. Oto w jaki sposób.

W trakcie targów technologicznych CES w Las Vegas koreański producent zaprezentował interesujące rozwiązanie. Jest nim specjalny kokpit, który za pomocą sensorów i różnych urządzeń monitorujących, analizuje nastrój kierowcy. Jeśli jesteś spięty, auto samo włączy masaż lub ustawi fotel w innej, bardziej wygodnej pozycji. Wykrywając podwyższone bicie serca, co może sugerować zdenerwowanie, wypuści nieco kojącego zapachu eukaliptusa lub lawendy poprzez system wentylacji. Również światło zacznie pokazywać wskaźniki w bardziej stonowanych kolorach.

Inteligentny kokpit Hyundai’a ustawi także odpowiednią do nastroju kierowcy muzykę oraz temperaturę. Wszystko po to, abyś nie zasnął za kierownicą lub odwrotnie, lekko się odprężył. Oczywiście wszystko to w oparciu o analizę aktualnego nastroju kierowcy.

Ciekawe, kiedy taki kokpit stanie się w autach standardem. Bardziej wyluzowani kierowcy z pewnością sprawiliby, że na drogach po prostu jeździłoby się przyjemniej i bez większego stresu. W Polsce na pewno by się przydał!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ tych marek samochodów klienci są najbardziej zadowoleni
Następny artykułLotnisko Chopina w Warszawie ma parking w zawrotnej cenie
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.