PODZIEL SIĘ
Modne kolory samochodów 2017
Modne kolory samochodów 2017

Bo świat motoryzacji nie musi być już tylko “Black or White”.

Serwis motoryzacyjny Caradvice powołując się na dane z Best Price, przygotował zestawienie najpopularniejszych kolorów 2016 roku wraz z trendami na obecny 2017 rok. Wśród najczęściej wybieranych kolorów w zeszłym roku dominowały przede wszystkim cztery:

– Biały – 32,59%
– Szary – 18,34%
– Czarny – 12,66%
– Srebrny – 11,74%

– Pozostałe 24,67%

Szczególnie nas to nie dziwi. Widać że upodobania kierowców za granicą są podobne do tego, co można spotkać na polskich drogach. Dominuje więc modny od kilku lat kolor biały, ale klasyk w postaci czarnego i srebrnego nie znika. Ciekawostką jest to, że coraz częściej decydujemy się na kolor szary. Czyżby coś pomiędzy modną bielą, a klasyczną czernią było idealnym kompromisem? Na to wygląda.

Nadal też prawie co czwarta osoba decyduje się na inny kolor spoza wymienionej czwórki. W tym kawałku tortu kierowcy wybierają najchętniej kolejno: czerwony, niebieski, złoty, zielony, żółty oraz brązowy. Największa rywalizacja jest pomiędzy czerwonym a niebieskim, które idą łeb w łeb. Pozostałe kolory stanowią tylko kilka procent. Co ciekawe, w 2015 roku chętniej decydowaliśmy na niebieski zamiast czerwonego. Rok później tendencja się odwróciła. A jak będzie w 2017 roku?

Trendy kolorów w roku 2017

Serwis Caradvice prognozuje, że szary będzie zyskiwać na popularności kosztem srebrnego i stanowić będzie jeden z najmodniejszych kolorów 2017 roku. Wystarczy popatrzyć chociażby na najnowszego Mercedesa AMG GLA45 w kolorze określanym w katalogu jako Mountain Grey Metallic. Wygląda świetnie. Z kolei na drugim biegunie cenowym mamy Skodę Fabię Monte Carlo w Steel Grey, która również prezentuje się bardziej interesująco niż w standardowym srebrnym a nawet białym.

Mercedes AMG
Mercedes AMG

Dziennikarze wymienionego serwisu twierdzą też, że coraz większym zainteresowaniem będą się cieszyć rożne odcienie niebieskiego i ostrej czerwieni. Brązowy również powinien być na topie, a wśród osób bardziej ekstrawaganckich przewidują cytrusową żółć i pomarańcz.

Honda Jazz
Honda Jazz

Natomiast interesująca nowością będą kontrastujące karoserie, czyli tworzone z dwóch różnych kolorów. I nie chodzi nam tutaj o grubą szpachlę, która przykrywa oryginalny kolor sprowadzanego z Niemiec bezwypadkowego Passata. Mowa o rozwiązaniach, w których na przykład dach jest biały, a reszta nadwozia czerwona. Coraz częściej tego rodzaju zestawienia widzimy w przypadku małych aut miejskich, które często służą nie tylko jako zwykły środek transportu, ale element modnego dodatku do ubioru i stylu właściciela.

Mini Cooper
Mini Cooper