PODZIEL SIĘ
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

Luksus połączony ze sportem i to w najlepszym wydaniu.

Bentley przedstawił najbardziej ekstremalną wersję swojego auta – w historii tej brytyjskiej marki nie było jeszcze takiego pojazdu. Najnowszy Bentley Continental GT ma 6-litrowy silnik W12, który osiąga 1017 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Waży całkiem sporo bo 2280 kg, ale przy mocy ponad 700 KM pozwala rozpędzić się do pierwszych 100 km/h w czasie 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna tego modelu to 336 km/h. W sprzedaży ma być także wersja cabrio, która waży o 175 kg więcej i rozpędza kolosa do pierwszej setki w czasie 3,9 sekundy.

To jednak nie wszystko. Najnowszy Bentley Continental GT ma największe na świecie karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, które mają wymiary 420 mm z przodu i 356 mm z tyłu. Ukryte są za ogromnymi oponami 275/35.

Napęd na wszystkie koła rozdzielony został w proporcji 40% na przód i 60% na tył. Oczywiście dostosowuje się na bieżąco w zależności od przyczepności. Auto dostało także specjalny pakiet stylistyczny, który poprawia jego właściwości jezdne. Progi, tylny dyfuzor, zderzaki oraz pozostałe elementy nadwozia zostały wykonane z włókna węglowego. W opcji jest także tylny spoiler. Całość została zaprojektowana w oparciu o skróconą wersję platformy podłogowej Porsche Panamery.

Cena najnowszego Bentley’a Continentala GT nie jest jeszcze znana. Biorąc pod uwagę to, ile kosztuje obecna wersja, spodziewamy się czegoś na poziomie 2 mln złotych. Nowy Continentala GT pojawi się na przełomie 2017/2018 roku.