PODZIEL SIĘ
Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia 2017

Czeski producent zaprezentował w Wiedniu najnowszą wersję modelu Skoda Octavia oraz Octavia RS.

Skoda odświeżyła przednią oraz tylną część nadwozia w celu uproszczenia wyglądu auta. Skoda Octavia oraz Octavia RS 2017 dostały podwójne reflektory z przodu, trochę przypominające poprzednią generację Mercedesa Klasy E. Z podzielonymi światłami Octavia wygląda nieco dynamiczniej i nowocześniej. Logo marki jest teraz większe i bardziej widoczne. Z tyłu jednak trudno nam dostrzec większe zmiany.

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia 2017

Natomiast w środku dostrzegamy przemodelowany wyświetlacz multimedialny. Teraz jest bardziej okazały i elegancki. W wersji Ambition Skoda Octavia 2017 zyska nowe czarno-brązowe barwy wnętrza z czarną deską rozdzielczą. Pozostałe odmiany wyposażenia będą wzbogacone o nowe wzory wykończeniowe. Najwyższe wersje Style oraz Laurin & Klement będą wyróżniały się oświetleniem w listwach drzwi, dostępnym w standardzie. Będzie ono miało regulację w 10 kolorach.

Skoda Octavia RS 2017
Skoda Octavia RS 2017

Skoda wprowadziła również dwie nowości dla poprawy komfortu: ogrzewane koło kierownicy oraz trzy indywidualne kluczyki. Gdy tylko jeden z kierowców otworzy Octavie swoim kluczykiem, samochód sam przypomni sobie jego osobiste ustawienia – w tym ustawienie Profilu jazdy w Driving Profile Selection, ustawienia systemów wspomagania, oświetlenie pojazdu, ustawienia Climatronic i systemów multimedialnych oraz pozycję elektrycznie regulowanych foteli.

Nowa Skoda Octavia cena

Cennik najnowszego modelu Octavii rozpoczyna się od 66 670 zł za wersję liftback z silnikiem benzynowym 1.2 TSI (moc 85 KM). Dopłata do kombi do 4 tys. zł. Klienci mogą wybierać spośród aż 18 wariantów z silnikami TSI i TDI, fabryczną instalacją CNG, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG i napędem 4×4.

  • Eld

    Taka trochę bardziej zadziorna, ale lampy faktycznie jak w Mercu 😉

  • Jak dla mnie bomba. Bardzo mi się podoba

  • Super się jeździ