PODZIEL SIĘ
BMW M GTS
BMW M GTS

BMW potwierdza, że w pełni elektryczne wersje takich modeli jak M3, M4 oraz M5 to przyszłość marki. Pierwsze będą jednak hybrydy.

Elektryczne auta przyszłości nie będą kojarzyć się wyłącznie z małymi pojazdami miejskimi. Zresztą już teraz na rynku mamy sporo szybkich elektryków (jak chociażby Tesla Model S). Teraz do ich grona dołączyć mają auta BMW ze znaczkiem M czyli synonim sportu od bawarskiego producenta. Informacja ta została potwierdzona przez Franka van Meela, jednego z szefów w BMW.

To na pewno się stanie, tylko pytanie jest kiedy. Obecnie nadal mamy problem ze stosunkiem mocy do masy jeśli chodzi o elektryfikację, co sprawia, że trudno jest dopasować takie auta do filozofii sportów motorowych – wyjaśnia van Meela w rozmowie z dziennikarzami Auto Expressu.

Zatem najpierw w dywizji BMW M powstaną auta hybrydowe, a dopiero później elektryczne. Oczywiście wszystko po to, aby samochody były bardziej przyjazne środowisku.

Już teraz mamy w modelach M system start/stop. Jednak dopiero na końcu powstaną w pełni elektryczne samochody, ale to zajmie trochę czasu. Stale pozostajemy w bliskim kontakcie z projektantami z grupy “i”, czekając na nową generację procesorów, silników elektrycznych i systemów chłodzenia. Kiedy będzie dobra pora, zrobimy kolejny krok – dodaje Meela.

Auto Express zapytał też o specjalną wersję M modelu BMW i8, ale tutaj Meel stwierdził jedynie, że M oraz i8 to dwie całkiem różne filozofie tworzenia aut, których nie będą łączyć.