PODZIEL SIĘ
Ford Mustang GT
Ford Mustang GT

Aż dwa nowe Mustangi dziennie rejestrowane są w polskich urzędach komunikacji.

W Polsce panuje szał na amerykańskiego sportowca. Jak informuje Samar, w całym 2016 roku sprzedano ponad 500 egzemplarzy Forda Mustanga. Gdyby przeliczyć to na dni robocze, których było 252, to wychodzi na to, że Polacy rejestrują około 2 sztuki dziennie tego auta. Najpopularniejszą wersją pojazdu jest ta z pięciolitrowym silnikiem V8 o mocy 421 KM – jej sprzedaż stanowi 75%. Reszta klientów wybiera tę z silnikiem 2,3 litra Ecoboost.

Jeśli chodzi o nadwozię, to Polacy w 90% decydowali się na coupe. Kabrio nie jest zatem popularne, co szczególnie nas nie dziwi biorąc pod uwagę pogodę w naszym kraju.

Co więcej, aż 80% rejestracji stanowiły te na firmę. Ciekawe, jak Ford Mustang spisuje się jako auto dla przedsiębiorcy?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHonda Civic Type R Prototype – mocno sportowo
Następny artykułNowe BMW serii 4. Bardziej sztywno
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.