PODZIEL SIĘ
Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider

Organizacja Ledorga przyznała włoskiemu autu nagrodę. Fiat 124 Spider z tytułem Gejowskiego Samochodu Roku.

Społeczność zrzeszona w organizację Ledorga wybrała swoje ulubione auto 2017 roku. Głosowanie trwało przez miesiąc od 15 listopada do 15 grudnia. Co ważne, Gejowski Samochód Roku w tym konkursie nie wybiera jury składające się ze specjalistów czy gwiazd. Członkowie organizacji są zwykłym miłośnikami motoryzacji. Zresztą Ledorga skupia wokół siebie nie tyle osoby homoseksualne, co jednocześnie takie, które pasjonują się samochodami. Ledorga organizuje im cykliczne spotkania, w trakcie których mogą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem związaną z motoryzacją.

Niestety nie wiemy, kto zajął kolejne miejsca w głosowaniu – organizacja Ledorga podaje tylko zwycięzcę. W 2017 roku był to wspomniany Fiat 124 Spider.

Co ciekawe, jeśli popatrzymy na nagrody za wcześniejsze lata, członkowie organizacji przede wszystkim wybierają kabriolety, małe auta miejskie lub sportowe. Tym sposobem dwa lata temu wygrał Ford Mustang, a jeszcze wcześniej Citroen DS3. Zwycięzcą okazał się też Aston Martin DB9 oraz Fiat 500 czy Cadillac Eldorado.