PODZIEL SIĘ
Kia Stinger GT
Kia Stinger GT

Okazuje się, że zaprezentowana niedawno Kia Stinger GT będzie nie tylko rywalizować z klasycznymi limuzynami i coupe. Producent szykuje też coś specjalnego.

Kia Stinger zrobiła świetne wrażenie na dziennikarzach oraz zwiedzających tegoroczne targi w Detroit. Auto wygląda bardzo nowocześnie, ma dynamiczną sylwetkę i mocny silnik pod maską, który generuje 365 KM. To nie tylko najszybsza Kia w historii, ale również najdroższa. Wstępna wycena auta szacowana jest na 220 tys. zł.

Kia Stinger – silniki, dane techniczne, zdjęcia

Dziś dowiadujemy się jeszcze jednej ważnej informacji o tym modelu. Otóż w rozmowie z dziennikarzami serwisu Auto Express Spencer Cho – szef marketingu marki Kia – przyznał, że jest w stanie przygotować Stingera GT w wersji w pełni elektrycznej już niebawem. Byłby to rywal dla Tesli Model 3.

Cho co prawda urwał od razu potwierdzenie wariantu elektrycznego, ale z pewnością sporą stratą byłoby, jeśli na taką wersję Kia by się nie zdecydowała. Zwłaszcza że sam Cho podkreślił, że są w stanie szybko przygotować elektrycznego Stingera GT ze względu na elastyczną architekturę modelu. Co ciekawe, szef działu marketingu dodał, że jest to model, który bez problemu można przygotować także pod autonomiczne technologie.

Pracujemy na poziomie trzecim i czwartym biorąc pod uwagę autonomiczne pojazdy i Stinger jest tutaj dobrą platformą, aby dodać trochę technologii – komentuje Cho. Taka wersją Kii Stinger GT z pewnością mogłaby nieźle namieszać na rynku aut elektrycznych.

  • Eld

    Coraz bardziej zaczyna mi się podobać to auto 🙂