PODZIEL SIĘ
Liroy-Marzec fot. Prt Scr YouTube
Liroy-Marzec fot. Prt Scr YouTube

Liroy-Marzec proponuje ułatwienie dla kierowców. Dane auto miałoby otrzymać na stałe jeden numer rejestracyjny.

Serwis Dziennik.pl dotarł do ciekawych informacji, z których wynika, że poseł Liroy-Marzec pracuje nad nową interpelacją dla ministra infrastruktury i budownictwa dotyczącą zmian w kwestii użytkowania i nadawania tablic oraz dowodów rejestracyjnych. Muzyk i jednocześnie poseł chce, aby jedna tablica była przypisana do danego auta na stałe, w związku z czym po zmianie właściciela, samochód cały czas miałby te same numery. – Skoro nie zmienia się numeru VIN przy rejestracji, to jaki jest sens wymiany tablic? – zastanawia się Liroy-Marzec w rozmowie z dziennikarzem Dziennik.pl. Swój pomysł argumentuje między innymi oszczędnościami finansowymi dla obywateli. Nie da się ukryć, że byłoby to też dla każdego z kierowców spore ułatwienie.

Obecnie tablice należy zmienić niemal za każdym razem, kiedy auto ma nowego właściciela, chyba że mówimy o sprzedaży auta w ramach tego samego powiatu.

Liroy-Marzec ma jeszcze jeden ciekawy pomysł. Otóż będzie wnioskował o wprowadzenie zmian w dowodzie rejestracyjnym. Jego zdaniem, obecnie jest w nim za mało miejsc na pieczątki dotyczące przeglądu technicznego. Kierowcy mają jedynie sześć miejsc na pieczątki, co oznacza termin ważności dokumentu na sześć lat. Zdaniem posła, kierowcy często mają jedno auto przez kilkanaście lat, więc nie ma sensu tworzyć im dodatkowych kosztów, tym bardziej, że wiele kratek w dowodzie rejestracyjnym pozostaje niewykorzystanych i to w ich miejsce warto byłoby dodać kolejne związane z przeglądami.

  • Eld

    Bardzo dobrze. W końcu przestaną nas doić na ciągłych zmianach dokumentów. W urzędzie za każdą pierdołę trzeba płacić…