PODZIEL SIĘ
BMW serii 4
BMW serii 4

Niemiecki producent odświeżył Serię 4. Zmienione zostało zawieszenie i kilka detali na zewnątrz oraz w środku.

BMW serii 4 jest już na rynku od 2013 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem. Jak podaje producent, do końca ubiegłego roku na całym świecie sprzedano prawie 400 tys. egzemplarzy.

Miejsce reflektorów ksenonowych zajęły odświeżone stylistycznie reflektory diodowe. Wszystkie modele mają teraz w wyposażeniu standardowym diodowe przednie światła przeciwmgielne oraz diodowe lampy tylne – po raz pierwszy zamontowane w BMW serii 4. Całość dopełniają zmodyfikowane wloty powietrza, wykończenia zaprojektowane dla poszczególnych linii oraz całkiem pas tylny, który zyskał dolną listwę ozdobną.

W środku można zauważyć nowe wykończenie w postaci błyszczącej czerni oraz dodatkowe elementy chromowane. Kolejnym akcentem wizualnym jest podwójne stebnowanie na desce rozdzielczej, a trzy nowe kolory tapicerki oraz trzy nowe listwy zdobne uzupełniają paletę personalizowanych dodatków do wnętrza.

BMW serii 4
BMW serii 4

BMW serii 4 można teraz zamawiać wybierając spośród dodatkowych dwóch kolorów: niebieskiego oraz pomarańczowego w nowych odcieniach. Są one dostępne wyłącznie dla Serii 4. Zaprojektowano również po jednym nowym wzorze obręczy kół dla każdej linii stylistycznej (Advantage, Sport Line, Luxury Line i M Sport).

BMW serii 4
BMW serii 4

Udoskonalone zawieszenie

Nowe BMW serii 4 Coupé oraz BMW serii 4 Gran Coupé są teraz wyposażone w sztywniejsze zawieszenie, które ma gwarantować bardziej sportowe prowadzenie bez wpływu na komfort jazdy. Udoskonalono dynamikę wzdłużną i poprzeczną niezależnie od obciążenia pojazdu. Dotyczy to nie tylko zawieszenia standardowego, ale sportowego zawieszenia M oraz zawieszenia adaptacyjnego. Wszystkie nowe modele BMW serii 4 odznaczają się jeszcze lepszą stabilnością przy jeździe na wprost oraz płynniejszym działaniem układu kierowniczego. We wszystkich modelach od BMW 430d i BMW 430i wzwyż wyposażenie fabryczne obejmuje wysokowydajne opony.

BMW serii 4
BMW serii 4

Nowe BMW serii 4 silniki

Wszystkie silniki benzynowe oraz czterocylindrowe silniki wysokoprężne zamontowane w nowych BMW serii 4 pochodzą z najnowszej rodziny silników BMW EfficientDynamics i są wyposażone w technologię BMW TwinPower Turbo. W nowych modelach BMW serii 4 dostępne są trzy silniki benzynowe (BMW 420i, BMW 430i oraz BMW 440i) i trzy silniki wysokoprężne (BMW 420d, BMW 430d, BMW 435d xDrive).

BMW serii 4
BMW serii 4

Moc modeli BMW serii 4 z silnikami benzynowymi wynosi od 135 kW / 184 KM w BMW 420i aż do 240 kW / 326 KM w BMW 440i (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,9–5,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 185–127 g/km). W silnikach wysokoprężnych zakres mocy rozciąga się od 140 kW / 190 KM w BMW 420d do 230 kW / 313 KM w BMW 435d xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,9–4,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 155–106 g/km).

Dodatkowy wariant silnika wysokoprężnego przewidziano do BMW serii 4 Gran Coupé – BMW 418d ma moc 110 kW / 150 KM (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 4,5–4,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 118–107 g/km).

BMW serii 4
BMW serii 4

Nowe BMW serii 4 system nawigacji

Opcjonalny system nawigacyjny BMW Professional w nowym BMW serii 4 wyposażono w interfejs z dużymi kafelkami, które teraz jest prostszy w obsłudze. Kafelki można rozmieszczać według własnych preferencji, wyświetlając stale aktualizowaną zawartość zintegrowanego menu.

BMW serii 4 - środek
BMW serii 4 – środek
ŹRÓDŁOBMW
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFord Mustang najpopularniejszym autem sportowym w Polsce
Następny artykułFiat 124 Spider został Gejowskim Samochodem Roku
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.