PODZIEL SIĘ
Najdroższy dom w USA
Najdroższy dom w USA

To się nazywa rozmach. Ten dom imponuje nie tylko luksusem i wielkością. Ma również kolekcję luksusowych samochodów i helikopter.

Portal CNBC podaje, że wielka posiadłość o powierzchni 38 tys. m2 w Bel Air w stanie Kalifornia jest właśnie na sprzedaż. Wartość nieruchomości została wyceniona na 250 mln dolarów i jest w tej chwili najdroższym domem wystawionym w USA.

Dom ma 12 sypialni, 21 łazienek, 3 kuchnie, 6 barów, pokój masażu i spa, centrum fitness, dwie piwnice z winami i prawdziwymi szampanami, najbardziej zaawansowane kino domowe na 40 osób (w którym jest 57 głośników plus 16 basowych), ogromny basen i salę do kręgli. Przez ostatnie 4 lata posiadłość budowało 300 osób i o ile nie jest to największa inwestycja tego rodzaju, to z pewnością najbardziej nowoczesna. Jej właścicielem jest Bruce Makowsky, będący deweloperem. Dom zbudował specjalnie pod inwestycję. Zna on się na nieruchomościach – kilka lat temu sprzedał najdroższy dom w Beverly Hills za 70 mln dolarów twórcy popularnej gry Minecraft Markusowi Perssonowi.

Nas z kolei najbardziej zainteresowała kolekcja samochód, która dodawana jest do nieruchomości. Auta wystawione są nie w garażu, a specjalnej galerii, a ich wartość opiewa na 30 mln dolarów. W sumie jest ich 12 sztuk i są to jedne z najbardziej rzadkich aut na świecie. Dość wymienić tutaj Pagani Huayra, Mercedesa “Von Krieger” z 1936 roku, Ferrari 488 czy Rolls Royce’a Dawn.

Niektóre z tych aut są jedyne w swoim rodzaju i można je kupić tylko z tym domem – zapewnia Makowsky.

W domu znajdują się też dwie windy oraz obsługa składająca się na 7 osób (między innymi szef kuchni oraz masażysta – ich kontrakty przewidziane są na dwa lata w cenie nieruchomości).

ŹRÓDŁOCNBC
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes Klasa E – wzmocniony przez Brabusa
Następny artykułGolf GTI w wersji w pełni elektrycznej
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Markus

    Trump się przeprowadza to sprzedaje

  • Kot

    Bracia Altman sprzedali 🙂