PODZIEL SIĘ
Elektryczny Volkswagen Golf GTI
Elektryczny Volkswagen Golf GTI

Ekskluzywne zdjęcia nowego hot hatcha.

Serwis Autoexpress opublikował pierwsze zdjęcie prototypowej wersji nowego Volkswagena GTI. Nie będzie to jednak zwykłe GTI, a wersja w pełni elektryczna wchodząca w skład gamy modelowej I.D. (11 stycznia informowaliśmy o podobnym aucie, modelu Volkswagen Buzz I.D. – nowej elektrycznej wersji “Ogórka”).

Sądzę, że formuła GTI się zmieni – to nie będzie już ta sama formuła, którą widzimy teraz. Chcemy, aby elektryczne auta również dawały dużo radości z jazdy i zabawy. Technologia może sobie z tym poradzić. Jest to całkiem proste do zrobienia, nawet z napędem na cztery koła – zdradza w rozmowie z serwisem Autoexpress Jürgen Stackmann, szef działu marketingu w Volkswagenie.

Autoexpress przedstawił zdjęcie, które może przedstawiać planowany model – Volkswagen Golf GTI w wersji elektrycznej. Ma nawet charakterystyczne dla GTI czerwone wstawki.

Nowy elektryczny Golf GTI zostanie zbudowany na bazie platformy MEB, na której niemiecki producent będzie opierał pozostałe auta napędzane alternatywnie. Będzie miał około 170-180 KM, dzięki czemu rozpędzi się do pierwszych 100 km/h poniżej 8 sekund (obecna wersja Golfa GTI z silnikiem 2.0 TSI robi to w 6,4 sekundy). Volkswagen zaznacza, że będzie w stanie przygotować różne rodzaje akumulatorów, aby dostosować moc i zasięg auta do potrzeb użytkownika.

Elektryczny Volkswagen Golf GTI
Elektryczny Volkswagen Golf GTI
  • Eld

    Z wyglądu trochę takie ładniejsze Scirocco bym powiedział 🙂