PODZIEL SIĘ
zielona strzałka na skrzyżowaniu, fot. ZDM

Policja ruszyła z akcją, która ma zdyscyplinować polskich kierowców.

Zielona strzałka – coś co w wielu krajach nie jest znane, w Polsce spotkać można w każdym mieście. Niestety okazuje się, że znaczna część kierowców nie wie, co ona tak naprawdę oznacza. Otóż zielona strzałka uprawnia do warunkowego wjazdu na skrzyżowanie – kierowca musi więc ustąpić miejsca nie tylko innym pojazdom, ale i pieszym. Zwłaszcza o tym ostatnim polscy kierowcy zapominają i bez zatrzymywania się, wjeżdżają na skrzyżowanie.

To właśnie w stronę takich kierowców skierowana jest akcja “Strzałka“, w której to policjanci szczególną uwagę zwracają na prawidłowe zachowanie kierujących wjeżdżających na skrzyżowanie dzięki strzałce. Policjanci w całym kraju zostali zmobilizowani do tego, aby kontrolować wymienione miejsca.

Warto przy tym przypomnieć, że jeśli wjedziemy na skrzyżowanie w trakcie zapalonej zielonej strzałki, ale nie zatrzymamy się i nie ustąpimy miejsca pieszemu lub innym kierującym, grozi nam mandat w wysokości 100 złotych oraz 1 punkt karny.

A Wy co sądzicie o zielonej strzałce na skrzyżowaniach? Jest ona w ogóle potrzebna czy powinna zostać zlikwidowana? A może należałoby zmienić przepisy odnośnie jej funkcjonowania? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach pod artykułem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGolf GTI w wersji w pełni elektrycznej
Następny artykułToyota Supra – następca modelu coraz bliżej
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Eld

    Strzałka się przydaje zwłaszcza jak ruch jest mniejszy i nie trzeba czekać na swoją kolej na światłach. Chociaż fakt, że kierowcy nie zwracają uwagi na pieszych. Niestety samemu mi się zdarza zagapić patrząc na przykład tylko w lewo na auta przy skręcie, a już nie na pieszych….