PODZIEL SIĘ

BMW właśnie przedstawiło najnowszą wersję Serii 5. Do gamy modelowej dołącza praktyczne kombi zwane Touring. Czy zaskoczy pojemnością?

Nowe BMW Serii 5 znany już od zeszłego roku, kiedy to w październiku Bawarczycy przedstawili najnowszą odsłonę swojej popularnej limuzyny. Model G30 w wersji sedan jest już w sprzedaży od tego miesiąca, natomiast na kombi poczekamy do czerwca.

BMW Serii 5 Touring to przede wszystkim duży bagażnik, który pomieści 570 litrów. Kiedy zdecydujemy się złożyć tylną kanapę, dostaniemy 1700 litrów. Jest co upychać. W porównaniu do poprzedniej wersji Serii 5, nowa ma zwiększoną ładowność o 120 kg.

BMW Serii 5 Touring
BMW Serii 5 Touring

Ważne są także pewne udogodnienia dla posiadaczy kombi. Tylną szybę można otworzyć niezależnie od klapy, dzięki czemu w prosty i szybki sposób dotrzemy do potrzebnych pakunków będących na wierzchu. Tylne siedzenia składamy przy pomocy jednego przycisku, otrzymując płaską podłogę. Z kolei klapę bagażnika możemy otworzyć ruszając nogą w okolicach zderzaka.

Pod maską znajdziemy dobrze znane silniki z wersji sedan. Wszystkie jednostki napędowe należą do nowej, modułowej serii silników BMW EfficientDynamics. Nowy model zadebiutuje z dwoma silnikami wysokoprężnymi i dwoma benzynowymi, z napędem tylnym lub inteligentnym napędem na cztery koła xDrive.

BMW Serii 5 Touring
BMW Serii 5 Touring

Nowy czterocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 2 l w BMW 530i oferuje maksymalny moment obrotowy 350 Nm i maksymalną moc 185 kW / 252 KM. Tymczasowy topowy silnik, sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 3 l w nowym BMW 540i, oferuje moc 250 kW/340 KM i moment obrotowy 450 Nm.

BMW 520d z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym ma moc 140 kW/190 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm.

BMW Serii 5 Touring
BMW Serii 5 Touring

Lepszą dynamiką i wydajnością może pochwalić się również nowe BMW 530d. Moc 195 kW/265 KM i maksymalna moment obrotowy 620 Nm tej sześciocylindrowej jednostki rzędowej znacznie przewyższają poprzedni model. W planach jest także hybryda typu plug-in oraz ośmiocylindrowy sportowiec.

BMW SERII 5 TOURING 2017 – GALERIA ZDJĘĆ:

 • Mario

  Otwieranie klapy bagażnika za pomocą ruchu nogi pod zderzakiem widzę że już powoli robi się standardem. Ciekawe czy tutaj trzeba dopłacać za ten bajer czy jest w standardzie?

  • aleksanderspid9

   Mi również podoba się wskazany przez Ciebie aspekt. Mam sporą rodzinkę i każda nasza wycieczka rozpoczyna się od znoszenia mnóstwa bagaży. Niejednokrotnie mam dłonie pełne toreb i takie intuicyjne otwieranie klapy bagaznika byłoby dla mnie ogromnym udogodnieniem 🙂
   ________
   http://www.autopremiumwrzesnia.pl/

   • Mario

    Na początku wydawało mi się to zbędnym bajerem, ale jak zobaczyłem u znajomego w Fordzie Kuga (bodaj) jakie to może być użyteczne w takich sytuacjach jak piszesz, to stwierdziłem, że przy zakupie nowego auta, muszę taką funkcję mieć 😉