PODZIEL SIĘ
Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Bugatti Chiron ma 1500 KM. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May będą mieli sporo zabawy – potwierdza to zapowiedź nowego The Grand Tour.

Wygląda na to, że The Grand Tour przetestuje jako pierwsza redakcja na świecie Bugatti Chiron – następcę Veyrona. Na oficjalnym kanale producenta opon Michelin pojawił się stosowny zwiastun programu. Dlaczego akurat w tym miejscu? Otóż Michelin przygotowało wraz z Bugatti specjalne opony dedykowane modelowi Chiron.

A było się nad czym głowić przy produkcji opon. Otóż auto ma około 1500 KM i rozpędza się do pierwszych 100 km/h w czasie 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna nie jest jeszcze znana, dowiemy się więcej w tym temacie po emisji kolejnego odcinka The Grand Tour (niestety nie wiemy w tej chwili, kiedy pojawi się w ramach Amazon Prime).

Pod maską Bugatti Chiron drzemie 8-litrowy silnik W16 z 7-biegową skrzynią biegów. Cena modelu została ustalona na około 2,4 mln euro, a wyprodukowanych zostanie zaledwie 500 sztuk (włącznie ze specjalnymi wersjami auta, planowanymi po debiucie pierwszych modeli).

Bugatti Chiron zostanie oddany do użytku pierwszych klientów w 2018 roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes mocnym ciosem uderza w Audi
Następny artykułNowy Volkswagen Touareg przyłapany przed wiosennym debiutem
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.