PODZIEL SIĘ
Opel Insignia Sports Tourer

Opel przedstawił najnowszą wersję modelu Insignia Sports w wersji Tourer. Bagażnik jest większy aż o 100 litrów w porównaniu do poprzedniej Insignii.

Bardziej sportowa sylwetka, dużo miejsca dla pasażerów oraz ich bagażu, a także zaawansowana technologia na pokładzie. Tak w skrócie przedstawia się najnowszy Opel Insignia Sports Tourer – wersja kombi niedawno zaprezentowanej Insignii Sports będącej drugą generacją modelu Insignia.

Druga generacja Insignii zwraca uwagę bardziej dynamicznym kształtem nadwozia, bagażnikiem o pojemności 1640 litrów – czyli o ponad 100 litrów większym niż w poprzedniej generacji i zarazem o 97 milimetrów dłuższy – oraz zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak matrycowe reflektory Opel IntelliLux LED, nowoczesne systemy wspomagające kierowcę czy wyświetlacz projekcyjny HUD (Head‑up Display). Ponadto Insignia, jak każdy Opel, jest wyposażona w opcje łączności pozwalające na zintegrowanie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym, a także w nowe funkcje systemu Opel OnStar – osobistego asystenta, umożliwiającego między innymi skorzystanie z pomocy doradcy OnStar przy rezerwacji hotelu.

Opel Insignia Sports Tourer

Nowy flagowy model Opla jest również pierwszym samochodem produkowanym w Rüsselsheim z ośmiobiegową automatyczną przekładnią, kamerą 360° i zaawansowanym napędem na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego.

Nowy Opel Insignia Sports Tourer jest nawet o 200 kilogramów lżejszy od poprzednika (w zależności od zespołu napędowego i wersji wyposażenia). Nad wygodą pasażerów mogą czuwać także opcjonalne ergonomiczne fotele z atestem AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. — Akcji na rzecz Zdrowych Pleców) z funkcją masażu, wentylacji i pamięci ustawień. Ponadto dwa skrajne miejsca na tylnej kanapie są podgrzewane — podobnie jak przednia szyba pojazdu. Dostęp do pojemnego bagażniku ułatwia z kolei bezdotykowe otwieranie – wystarczy wykonać odpowiedni ruch stopą pod tylnym zderzakiem.

Opel Insignia Sports Tourer

Mimo nieznacznie zwiększonych zewnętrznych wymiarów nadwozia (do 4986 mm) druga generacja Insignii prezentuje się dużo zgrabniej i bardziej sportowo. Jest to zasługą między innymi rozstawu kół wydłużonego o 11 milimetrów, wydatnej osłony chłodnicy oraz kształtu reflektorów inspirowanego Monzą Concept. Dynamiczną sylwetkę samochodu podkreśla także rozstaw osi zwiększony o 92 milimetry do 2829 milimetrów oraz przedni zwis skrócony o 30 milimetrów.

Sports Tourer będzie miał światową premierę podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie 7 marca, a rozpoczęcie przyjmowania zamówień rozpocznie się w tym miesiącu.

  • Eld

    Niezła sylwetka. Autko ładniejsze od poprzedniej wersji 😉