PODZIEL SIĘ
druk 3D

Masową produkcję samochodów BMW czekają spore zmiany. Wydruk części okazuje się być tańszą i szybszą alternatywą dla tradycyjnej produkcji.

W poprzednim roku firma Divergent 3D podpisała partnerską umowę z francuskim producentem aut Grupą PSA – firmy wspólnie pracują nad drukarką 3D do tworzenia metalowych komponentów w masowej produkcji. Teraz okazuje się, że konkurencyjna dla Divergent 3D firma Desktop Metal połączyła siły z BMW.

Desktop Metal to startup, który rozwija własne technologie w mieście Burlington w USA. W firmę zainwestowało BMW, które liczy na to, że uda się wspólnie stworzyć kompleksowy system drukujący metalowe części do aut oparty o druk 3D. Całość ma kilka niezaprzeczalnych zalet w porównaniu do tradycyjnej produkcji.

Po pierwsze dzięki drukarce 3D można w jednym miejscu zaprojektować i od razu wyprodukować całą część. Po drugie, nie ma potrzeby łączenia elementów ze sobą. Część z drukarki wychodzi już w postaci do użycia w aucie. To jednak nie wszystko. Producent nie potrzebuję już wielkiej hali produkcyjnej, ponieważ drukarki 3D zajmują zwykle mniej miejsca niż tradycyjna linia. Producent oszczędza więc czas potrzebny na wyprodukowanie części, zmniejszając przy tym koszty produkcji.

Tak samo jak plastik przedefiniował prototypowanie, tak drukowanie metalowych części za pomocą drukarek 3D, będzie miało głęboki wpływ na przedsiębiorstwa produkcyjne, gdzie liczy się szybkie projektowanie i produkcja – uważa szef Desktop Metal Ric Fulop.

Firma ma nadzieję, że jego nowa drukarka 3D będzie w komercyjnym użyciu jeszcze w 2017 roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHonda pokazała motocykl, ktory nie upada
Następny artykułMercedes-Maybach G650 Landaulet – pożegnanie starej Gelendy z klasą
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.