PODZIEL SIĘ
Mercedes-Maybach G650

Popularna Gelenda doczeka się wersji Maybach. Luksus w najlepszym wydaniu.

Mercedes przygotowuje Klasie G pożegnanie z rozmachem. Po 40 latach, obecna wersja auta odchodzi na emeryturę i zostanie zastąpiona całkiem nową platformą. Ta ma zostać ujawniona jeszcze w tym roku. Natomiast zanim W463 przejdzie do motoryzacyjnej historii, raz jeszcze pokaże swoją wielkość. A to wszystko za sprawą specjalnej wersji Maybach. Oto Mercedes G650.

Do sieci wyciekły nieoficjalne zdjęcia modelu Mercedes-Maybach G650. Auto zbudowane jest na tej samej platformie co klasyczna Gelenda, ma oczywiście napęd 4×4 i sporo luksusowych dodatków. Według doniesień serwisu Motortrend, samochód jest zasilany podwójnie doładowanym silnikiem V12, który generuje 630 KM oraz 737 Nm. Nie jest to jednak informacja potwierdzona.

Z tyłu znajduje się miejsce tylko dla dwóch pasażerów, ale za to ci mają dostęp do naprawdę wygodnych foteli. Poza tym, część dachu nad nimi jest składana.

Prawdopodobnie powstanie zaledwie 99 sztuk modelu Mercedes-Maybach G650 Landaulet, a jego cena przekroczy 300 tys. dolarów. Oficjalnej prezentacji spodziewamy się na marzec tego roku czyli okres genewskich targów.