PODZIEL SIĘ
Lamborghini Urus

To najwyższy czas. Po pięciu latach od debiutu modelu koncepcyjnego Urus, Lamborghini jest gotowe na produkcję nowego SUV-a.

W rozmowie z serwisem Digital Trends, CEO Lamborghini Stefano Domencali potwierdził, że produkcja Urusa rozpocznie się w kwietniu tego roku. Chodzi jednak o pierwsze modele prototypowe. Właściwy model seryjnej produkcji spodziewany jest dopiero na przyszły rok. Potwierdzona została też nazwa Urus – taka sama jak modelu koncepcyjnego.

Lamborghini Urus będzie konkurentem dla modelu Bentley Bentayga z bardzo podobnymi właściwościami jazdy w terenie. Auto ma się dobrze spisywać zarówno na lodzie, śniegu, kamieniach jak i piasku. Bazować ma też na tej samej platformie podłogowej co Audi Q7 oraz wspomniany Bentley (w końcu Lamborghini należy do Grupy Volkswagena).

W zeszłym roku włoski koncern podał, że Lamborghini Urus będzie napędzane hybrydowym zestawem, ale jednym z głównych silników ma być podwójnie doładowane V8 o pojemności 4 litrów.

Lamborghini planuje sprzedawać około 3500 sztuk modelu Urus rocznie, co pozwoliłoby niemal podwoić sprzedaż aut Lamborghini. SUV-y są bardzo popularne i być może tak samo jak w przypadku Porsche i modelu Cayenne, Urus znacznie poszerzy grono klientów włoskiej marki.