PODZIEL SIĘ
Ford GT Jenson Button

To świetna okazja, aby kupić naprawdę wyjątkowy pojazd. Jenson Button wystawił na aukcję Forda GT, z którego korzysta od 2011 roku.

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się aukcja, w której będzie można kupić Forda GT należącego do znanego kierowcy Formuły 1 Jensona Buttona. To pierwsza generacja nowego GT z 2005 roku (auto produkowane w latach 2003-2007), inspirowana starym Fordem GT40 z lat 60. XX w. Zaledwie 4000 egzemplarzy tego modelu zostało wypuszczonych na rynek, jest to więc dobra okazja dla kolekcjonerów, tym bardziej że posiadaczem wspomnianego egzemplarza jest utytułowany kierowca wyścigowy. Button jest posiadaczem auta od 2011 roku i w tej chwili na zegarze pojazd ma przejechane zaledwie 8350 mil. Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że w Europie kupiono zaledwie 101 takich aut, a tylko 5 z nich otrzymało status VIP (między innymi egzemplarz od Buttona).

Ford GT Jenson Button

Pod maską Forda GT drzemie silnik V8 o mocy ponad 550 KM. Współgra on z manualną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach, a do pierwszej setki rozpędza się w czasie 3,5 sekundy.

Auto zostało wystawiona na sprzedaż przez Silverstone Auction’s Race Retro Classic Car Sale i będzie je można kupić w dniach 25-26 lutego. Przewidywana cena to od 313 tys. dolarów do 376 tys. dolarów.

Ford GT Jenson Button