PODZIEL SIĘ
Tom Hanks Maluch Fiat 126p

Mieszkańcy Bielska-Białej postanowili podarować aktorowi Malucha. Tom Hanks często pozował do zdjęć z różnymi egzemplarzami żartując, że takiego kupi. Aż tu nagle.

Tom Hanks w zeszłym roku odwiedził Budapeszt oraz Wrocław, gdzie kręcił kilka swoich najnowszych produkcji. W tym czasie robił sobie zdjęcia z napotkanymi Fiatami 126p i wrzucał na swój oficjalny profil na Instagramie. Mieszkańcy Bielsko-Białej szybko podchwycili pomysł, aby zrobić prezent aktorowi i przy okazji wypromować swoje miasto. Poszukali więc odpowiedniego egzemplarza. Do akcji włączył się również Rafał Sonik, który obiecał pomóc finansowo w odrestaurowaniu samochodu. Auto już niebawem będzie gotowe (odrestaurowanie to proces kilkumiesięczny) i 3 kwietnia zostanie przetransportowane samolotem do Los Angeles do Toma Hanksa.

Aktor właśnie dowiedział się o całej akcji i postanowił skomentować prezent, który ma niebawem dostać od mieszkańców Bielsko-Białej. Dobra wiadomość jest taka, że przy okazji Tom Hanks wesprze szpital dziecięcy w wymienionym polskim mieście.

Radio Zet poinformowało o reakcji aktora na prezent. Napisał on maila do organizatorki akcji, w którym nie wierzył, że ktoś może wpaść na taki pomysł. Zaprosił więc organizatorkę Monikę do USA, aby spotkała się z nim i po pierwsze sprawdzą razem czy autko odpala, a po drugie czy w ogóle będzie nim mógł jeździć legalnie w USA. Zobaczcie pełną odpowiedź aktora zamieszczoną na facebookowym profilu akcji.