PODZIEL SIĘ
Skoda Citigo

Skoda już przygotowuje się do wiosny wraz z debiutem nowej wersji modelu Citigo. Sprawdzamy, co przynosi facelifting.

Odświeżona Skoda Citigo będzie miała premierę na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie, które odbędą się w dniach 7-19 marca. Po zmianach Skoda Citigo zyskała 34 mm długości, rosnąc do 3597 mm. Szerokość i wysokość pięciodrzwiowej wersji pozostają na niezmiennym poziomie odpowiednio 1645 i 1478 mm. Dzięki dużemu rozstawowi osi wynoszącemu 2420 mm, inżynierowie Skody byli w stanie stworzyć wnętrze zapewniające odpowiednią ilością miejsca także dla pasażerów siedzących z tyłu. Bagażnik o pojemności 251 litrów, który można powiększyć do 951 litrów po złożeniu oparć tylnych foteli, należy do największych w segmencie.

Skoda Citigo dostępna jest w wersjach wyposażenia Ambition i Style. Oprócz standardowych wersji, dostępne są także charakteryzujące się szeregiem wyjątkowych rozwiązań edycje specjalne Citigo Monte Carlo oraz Citigo Fun.

Skoda Citigo – wnętrze

Świeży, młodzieńczy efekt tworzą nowa maska, grill zaprojektowany według najnowszych trendów stylistycznych marki oraz zmodyfikowany zderzak z nowymi światłami przeciwmgłowymi. Po raz pierwszy do standardu dla wersji Ambition trafią przyciemniane klosze tylnych świateł. Dla wersji wyposażenia Style i Ambition dostępne są pakiety kolorystyczne, dzięki którym lusterka boczne i dach wykończone są kontrastującą z resztą nadwozia bielą lub czernią.

Przednie reflektory wyposażone są w światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, podczas gdy zamontowane poniżej lampy przeciwmgłowe opcjonalnie wyposażane są w funkcję doświetlania zakrętów, która wykorzystuje pojedyncze światła do oświetlenia kierunku, w którym kierowca skręca z prędkością do 40 km/h.

Wśród nowych możliwości stworzenia swojego własnego, zindywidualizowanego wyglądu nadwozia pojawił się lakier Zieleń Kiwi oraz nowe piętnastocalowe obręcze kół ze stopów metali lekkich, wykończone w kolorze srebrnym i antracytowym, przeznaczone dla wersji wyposażenia Style.

Kabina jest teraz jeszcze bardziej dopracowana i funkcjonalna. Przeprojektowany zestaw zegarów na desce rozdzielczej dostępny jest w dwóch wersjach i obejmuje prędkościomierz, obrotomierz oraz wskaźnik paliwa.

W gamie silnikowej do wyboru będą dwa trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności jednego litra.

Skoda Citig – żółta