PODZIEL SIĘ
Honda Civic X

Honda uważa, że najnowsza wersja modelu Civic to najbardziej zaawansowana konstrukcja japońskiej firmy. Sprawdzamy, jakie nowości wprowadza.

Civic jest kluczowym modelem dla Hondy w Europie. Nadwozie pięciodrzwiowej Hondy Civic jest szersze, dłuższe i niższe od modelu poprzedniej generacji, co pozwoliło uwypuklić sportowe cechy nowej konstrukcji. Nowy Civic ma też krótsze zwisy zwracające uwagę na dobre właściwości aerodynamiczne samochodu. Uzupełnieniem całości jest agresywny przedni pas nadwozia, z którym komponują się wydatne nadkola oraz wyprofilowane wloty powietrza z przodu i z tyłu.

Dzięki zastosowaniu szerszej i dłuższej płyty podłogowej, inżynierom Hondy udało się stworzyć bardziej przestronne wnętrze niż w poprzednim modelu. Ponadto auto wyróżnia się prostym designem, nowymi rozwiązaniami technicznymi, wysokogatunkowymi materiałami wykończeniowymi, a także niżej umieszczonymi fotelami, dzięki czemu kierowca czuje większą więź ze swoim autem i ma lepszą widoczność przez przednią szybę.

W nowej Hondzie Civic debiutują dwa silniki benzynowe VTEC TURBO, które zostały opracowane pod kątem wysokich osiągów.

Pięciodrzwiowa Honda Civic w odmianie hatchback będzie produkowana wyłącznie w należącej do Hondy fabryce w Wielkiej Brytanii i eksportowana na rynki globalne.

  • Eld

    Tył mi się bardzo podoba. Taki agresywny jak w sportowych autach 🙂