PODZIEL SIĘ
Porsche Panamera Sport Turismo

Takiego auta w ofercie Porsche jeszcze nie było. Oto szczegóły nowego Porsche Panamera Sport Turismo – praktyczniejszej wersji Panamery.

Porsche pokazało wyjątkowy model nowej odmiany Panamery. Co prawda oficjalnie niemiecki producent nie mówi o tym aucie kombi, tak nie da się ukryć, że stylistyką i funkcjonalnością producent celuje właśnie w ten segment rynku. Auto ma bardzo zbliżone wymiary do zwykłej Panamery (5049 mm długości, 1428 mm wysokości i 1937 mm szerokości, rozstaw osi wynosi 2950 mm), ale Sport Turismo jest od niej wyższe o 5 mm oraz ma inaczej poprowadzoną linie dachu. Dzięki temu na tylnej kanapie wygodnie usiądą trzy osoby (z tyłu układ 2+1, gdzie dwa zewnętrzne siedzenia są indywidualne, jest też opcja wyłącznie dwumiejscowa ze sterowanymi oddzielnie fotelami), więcej jest także miejsca na bagaż. W kufrze znajdziemy 520 l, o 75 litrów więcej niż w Panamerze, którą obecnie klienci znajdą w ofercie. Rozkładając tylną kanapę do dyspozycji będzie aż 1390 l. W wersji hybrydowej przewidziano 425 l i 1295 l po rozłożeniu siedzeń.

O tym, że Porsche stara się stworzyć z Panamery pojazd jak najbardziej praktyczny, potwierdza lista dodatkowego wyposażenia. Otóż w bagażniku możemy znaleźć dwie zintegrowane szyny, haczyki zakupy czy też siatkę zabezpieczającą bagaż. Nie ma też problemu z zamontowaniem 230-woltowego gniazdka elektrycznego, które zapewne przyda się w dalszej podróży.

Co interesujące, auto ma również trzy różne kąty nachylenia tylnej osi, dzięki czemu dynamicznie zmienia siłę docisku na oś. Pozwala to zwiększyć pewność prowadzenia nawet przy maksymalnie załadowanym bagażniku. Maksymalna siła dodatkowego docisku na tylną oś to 50 kg.

Porsche Panamera Sport Turismo galeria:

Porsche Panamera Sport Turismo silniki

Pod maską auta klienci znajdą do wyboru jeden z pięciu silników, które dostępne są w obecnej generacji Panamery. Niemiecki cennik po przeliczeniu na złotówki wygląda następująco:

 • Panamera 4 Sport Turismo (330 KM) – 448 330 zł
 • Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo (462 KM) – 512 930 zł
 • Panamera 4S Sport Turismo (440 KM) – 558 530 zł
 • Panamera 4S Diesel Sport Turismo (422 KM) – 578 450 zł
 • Panamera Turbo Sport Turismo (550 KM) – 774 100 zł

Premiera modelu ma mieć miejsce 7 października w Europie.

 • ryszardjewor88

  Szkoda, że takie zawrotne kwoty trzeba dać za ten samochód… Ale jak widać, pojazd wart swojej ceny. Prezentuje się niezwykle okazale i to nie tylko pod kątem wyglądu, ale również i uposażenia wnętrza.
  __
  http://www.amvetee.pl/