PODZIEL SIĘ
Tesla Model S pożar spalona

Tesla Model S została spalona na jednej z szybkich stacji ładowania. Pożar pochłonął też drugie takie samo auto stojące obok.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na stacji w Szanghaju. Pożar z jednego auta rozprzestrzenił się w stronę drugiego, przez co zniszczone zostały dwa auta marki Tesla. Jak informują chińskie media, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Według doniesień Chinamoneynetwork.com, jedno z aut było zaparkowane na stacji od dłuższego czasu i nie jest jasne, czy w trakcie wybuchu pożaru Tesla była podłączona do stacji ładowania. Nie wiadomo też, czy powodem zdarzenia był problem z autem czy ze stacją. Chińskie media nie wspominają również nic na temat udziału osób trzecich.

Obsługa stacji w momencie wybuchu pożaru użyła specjalnych gaśnic proszkowych. Jak tłumaczy serwis Chinamoneynetwork.com, jeśli auta zostałyby polane wodą, mogłoby dość do eksplozji ze względu na połączenie wody z bateriami litowymi.

O innym zdarzeniu z udziałem auta marki Tesla informowaliśmy dwa dni temu. Wtedy to Tesla sama uderzyła w barierkę – zawiódł prawdopodobnie autopilot.

Tesla Model S pożar spalona
Tesla Model S pożar spalona
Tesla Model S pożar spalona
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe Audi RS 5 Coupe zainspirowane klasycznym Audi 90 quattro
Następny artykułVolkswagen Arteon cennik modelu
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.