PODZIEL SIĘ
Volkswagen Arteon cennik cena

Volkswagen Arteon jest droższy od Passata o około 13 tys. złotych. Szczegóły silników, skrzyń biegów oraz napędu.

Pojawiają się kolejne informacje dotyczące nowego Volkswagena o nazwie Arteon. W Niemczech auto będzie sprzedawane w cenie 49 325 euro za model z mocnym benzynowym silnikiem 2.0 TSI, który generuje 200 KM i 350 Nm. Za Passata z takim samym silnikiem należy na niemieckim rynku zapłacić o 3 074 euro mniej.

W sprzedaży ma być jeszcze wersja z dwulitrowym silnikiem Diesla o mocy 240 KM, który osiąga 500 Nm. Tutaj cennik pokazuje jeszcze większą różnicę, a mianowicie 4 925 euro, czyli około 21 tys. złotych więcej.

Volksawgen Arteon – cennik

Volkswagen Arteon będzie sprzedawany na początku tylko z dwoma wymienionymi silnikami. Te będą połączone w standardzie z automatyczną skrzynią biegów DSG oraz napędem na 4 koła 4Motion. W planach są też słabsze jednostki, które zapewne przyczynią się do wprowadzenia tańszych wariantów sprzedażowych modelu Volkswagen Arteon. Nie znamy jednak cennika jeśli chodzi o słabsze wersje. Pewne jest natomiast, że pod maską zagoszczą jednostki o mocy od 110 kW/150 KM do 206 kW/280 KM. Wybrać będzie można również auto z napędem na przód.

Volksawgen Arteon – silniki, dane techniczne, wygląd

Volkswagen Arteon to czterodrzwiowe coupe, które zastąpi w gamie Passata CC. Co ciekawe, Volkswagen pozycjonuje Arteona powyżej zwykłego Passata. Ma być zatem bardziej luksusowo i sportowo.

Do najważniejszych elementów stylistycznych Arteona należy opracowana od podstaw przednia część nadwozia. Jej wyróżnik to długa pokrywa silnika zachodząca na błotniki i sięgająca do osłony chłodnicy zajmującej całą szerokość przodu. Seryjne reflektory w technologii LED oraz diodowe światła do jazdy dziennej łączą się tu z chromowanymi listwami oraz z pokrywą silnika. Dzięki temu pod względem stylistyki przodu Arteon w niczym nie ustępuje najbardziej renomowanym samochodom sportowym.

Arteona opracowano wykorzystując modułową platformę konstrukcyjną MQB. Silnik zamontowano z przodu poprzecznie do osi samochodu – taki rodzaj konstrukcji pozwala zaoszczędzić miejsce. Rozstaw osi Arteona wynosi 2.841 mm, a zwisy nadwozia są krótkie, co nadaje sylwetce szczególnej dynamiki. Długość nadwozia Arteona wynosi 4.862 mm, szerokość 1.871 mm, wysokość natomiast 1.427 mm. Dzięki takim wymiarom, proporcje nowego modelu stały się dynamiczne, co było dobrym punktem wyjścia do opracowania jego atrakcyjnej stylistyki.

Volkswagen Arteon
  • Nie-Miec

    Kosmiczna cena za pseudo-premium z półtoralitrowym silnikiem ze stajni założonej przez Hitlera. Mam nadzieję, że nikt tego szajsu nie kupi.

  • jezus

    Wyjątkowo nudna marka.

  • Troszkę za wysoka cena jak dla mnie;)