PODZIEL SIĘ
autogaz

Firma AC będąca producentem systemów LPG/CNG marki STAG, opatentowała nową instalację LPG do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

Szczegóły dotyczące nowej technologii zostaną przedstawione po raz pierwszy podczas GasShow 2017 w pierwszym dniu targów 7 kwietnia. Obecnie na rynku dostępne są systemy LPG, które opierają się na zastosowaniu wtrysku gazu w fazie ciekłej. Są to rozwiązania VI generacji, w których gaz dostarczany jest poprzez wtryskiwacze benzynowe, zasilane przez wysokociśnieniową pompę benzynową. Istotne w tej technologii jest to, że w instalacjach gazowych z ciekłym wtryskiem paliwa, rozprężenie LPG następuje w cylindrze, co skutkuje jego pełniejszym wypełnieniem oraz efektywniejszym spalaniem mieszkanki paliwowo-powietrznej.

Instalacja LPG z wtryskiem gazu w fazie ciekłej może być jednak jeszcze skuteczniejsza dzięki wprowadzeniu systemu do zasilania silników z wtryskiem bezpośrednim. Właśnie takie rozwiązanie będzie można zobaczy w trakcie targów GasShow 2017 w Warszawie (Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14).

Instalacja, którą opatentowaliśmy jest przystosowana do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Nasze rozwiązanie, jako pierwsze na świecie, będzie przystosowane do pracy z silnikami tzw. dwuwtryskiwaczowymi – przekonuje Marcin Trocki, kierownik DSIWT z firmy AC.

Źródło: AC

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa tym zdjęciu można dostrzec znaczek Bentley’a na masce auta
Następny artykułFormuła 1. Mercedes przechodzi na dietę
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.