PODZIEL SIĘ
Bentley

Niesamowite zdjęcie Gigapixel z imponującą liczbą szczegółów.

Bentley przygotował unikatowe zdjęcie Dubaju, na którym widać model Flying Spur W12 S zaparkowany przed jednym z wieżowców. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zdjęcie wykonane zostało z odległości kilku kilometrów! Jego jakość jest tak wysoka, że nie ma problemu, aby przybliżyć obraz i dostrzec bardzo wyraźnie nawet taki detal jak znaczek producenta na masce auta.

Aby zobaczyć zdjęcie w pełnej rozdzielczości, polecamy odwiedzić oficjalną stronę Bentley’a w tym miejscu. Znajdziecie na niej oryginalną fotografię w systemie umożliwiającym zrobienie zbliżenia.

Bentley posłużył się technologią, która wykonuje serię zdjęć pozwalających na uzyskanie ogromnego zooma. Jak podaje serwis Motorauthority, zdjęcie wykonano z Cayan Tower w rozdzielczości 57.7 mld pikseli.

Bentley skorzystał techniki NASA, która robi podobne zdjęcia. Jeden obraz, taki jak w linku powyżej, składa się często z około 1825 pojedynczych ujęć. Aby je wykonać potrzeba około 48 godzin plus 18 godzin na załadowanie do sieci.

Bentley Flying Spur możecie dostrzec zaraz na dole zdjęcia.