PODZIEL SIĘ
Porsche Panamera

Świat obejrzał je miesiąc wcześniej w Genewie, polscy miłośnicy motoryzacji po raz pierwszy zobaczyli na własne oczy nowe modele Porsche na targach w Poznaniu. Panamera Sport Turismo i wyścigowe Porsche 911 GT3 miały swoją krajową premierę podczas Poznań Motor Show 2017.

Porsche Panamera Sport Turismo – nowa wersja nadwoziowa, zbudowana w oparciu o sportową limuzynę, stanowi kolejny mocny akcent w segmencie aut luksusowych. Jednocześnie Sport Turismo z silnikami o mocy do 404 kW/550 KM jest wszechstronnym samochodem. Ma duży otwór bagażowy, niską krawędź załadunku, zwiększoną objętość bagażnika i koncepcję foteli 4+1.

Porsche 911 GT3 nowej generacji 911 to połączenie między codzienną jazdą i torem wyścigowym. Jej sercem jest 4-litrowy wolnossący silnik typu bokser. Ekstremalnie wysokoobrotowa jednostka o mocy 368 kW (500 KM) praktycznie nie różni się od tej stosowanej w rasowym samochodzie wyścigowym 911 GT3 Cup. Przeprojektowane podwozie ze skrętną tylną osią i systematyczna redukcja masy zostały zestrojone specjalnie, by moc silnika zamienić na bardzo dobrą dynamikę jazdy. Opracowana na tym samym torze i produkowana na tej samej linii produkcyjnej, co modele wyścigowe, już po raz kolejny sportowa technologia Porsche trafia do cywilnego auta sportowego.

Porsche 911

Dla odwiedzających Poznań Motor Show, Porsche przygotowało kilka stref prezentujących najnowsze modele, które podzielono na tematy: moc, prędkość, jakość i emocje. Obok premierowego Porsche Panamera Sport Turismo na wystawie znajduje się Porsche Panamera 4 E-Hybrid prezentujące nowy kierunek, w którym zmierza marka. W strefie poświęconej transferowi technologii obok premierowego wyścigowego Porsche 911 GT3 Cup znajduje się topowa wersja seryjna Porsche 911: Turbo S.

W części stoiska otwartej dla publiczności zobaczyć można takie samochody Porsche jak: 718 Cayman, 718 Boxster, 911 Targa 4S, 911 Carrera 4 GTS, Panamera Turbo, Macan Turbo, Macan czy Cayenne GTS.

Wszystkie te modele można oglądać na Poznań Motor Show do 9 kwietnia do godz. 18.